Produkte > CUI DEVICES > CMS-151135-078L100A-67
CMS-151135-078L100A-67
CMS-151135-078L100A-67 CUI DEVICES
cms-151135-078x-67.pdf
Hersteller: CUI DEVICES
Speakers Micro Neodymium Iron Boron 550Hz 1W 91dBA 8Ohm Rectangular IP67 Solder Pin
auf Bestellung 175 Stücke:
Lieferzeit 14-21 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 104
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details CMS-151135-078L100A-67 CUI DEVICES
Description: SPEAKER 8OHM 700MW TOP PORT 91DB, Packaging: Tray, Size / Dimension: 0.591" L x 0.433" W (15.00mm x 11.00mm), Shape: Rectangular, Type: General Purpose, Technology: Magnetic, Material - Cone: Polyester, Polyethylene Terephthalate (PET), Material - Magnet: Nd-Fe-B, Termination: Wire Leads with Connector, Ingress Protection: IP67 - Dust Tight, Waterproof, Frequency - Self Resonant: 550Hz, Port Location: Top, Height - Seated (Max): 0.138" (3.50mm), Part Status: Active, Impedance: 8 Ohms, Power - Max: 1 W, Power - Rated: 700 mW, Frequency Range: 100 Hz ~ 20 kHz, Efficiency - dBA: 91.00, Efficiency - Testing: 700mW/100mm, Efficiency - Type: Sound Pressure Level (SPL).
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
CMS-151135-078L100A-67 CMS-151135-078L100A-67 Hersteller : CUI DEVICES cms-151135-078x-67.pdf Speakers Micro Neodymium Iron Boron 550Hz 1W 91dBA 8Ohm Rectangular IP67 Solder Pin
auf Bestellung 175 Stücke:
Lieferzeit 14-21 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 77
CMS-151135-078L100A-67 CMS-151135-078L100A-67 Hersteller : CUI Devices cms_151135_078x_67-1777451.pdf Speakers & Transducers speaker, 15 x 11 mm, 3.5 mm deep, mylar, Nd-Fe-B, .7 W, 8 ohm, 550 Hz, 100 mm leads w/ Conn, IP67
auf Bestellung 358 Stücke:
Mindestbestellmenge: 2
CMS-151135-078L100A-67 CMS-151135-078L100A-67 Hersteller : Same Sky (Formerly CUI Devices) cms-151135-078x-67.pdf Description: SPEAKER 8OHM 700MW TOP PORT 91DB
Packaging: Tray
Size / Dimension: 0.591" L x 0.433" W (15.00mm x 11.00mm)
Termination: Wire Leads with Connector
Ingress Protection: IP67 - Dust Tight, Waterproof
Frequency - Self Resonant: 550Hz
Port Location: Top
Height - Seated (Max): 0.138" (3.50mm)
Part Status: Active
Impedance: 8 Ohms
Power - Max: 1 W
Power - Rated: 700 mW
Frequency Range: 100 Hz ~ 20 kHz
Efficiency - dBA: 91.00
Efficiency - Testing: 700mW/100mm
Efficiency - Type: Sound Pressure Level (SPL)
auf Bestellung 271 Stücke:
Mindestbestellmenge: 4
CMS-151135-078L100A-67 CMS-151135-078L100A-67 Hersteller : Same Sky cms_151135_078x_67.pdf Speakers & Transducers speaker, 15 x 11 mm, 3.5 mm deep, mylar, Nd-Fe-B, .7 W, 8 ohm, 550 Hz, 100 mm leads w/ Conn, IP67
Produkt ist nicht verfügbar
CMS-151135-078L100A-67 Hersteller : Same Sky cms-151135-078x.pdf Category: Speakers
Description: Loudspeaker; miniature; 700mW; 8Ω; 15x11x3.5mm; 20kHz; PEEK
Material: PEEK
Operating temperature: -20...70°C
Body dimensions: 15x11x3.5mm
Power: 0.7W
Maximum power: 1W
Impedance:
Sound level: 91dB
Cable length: 100m
Resonant frequency: 440...660Hz
Sound frequency: 20kHz