CMS-151135-078L100B
CMS-151135-078L100B Same Sky (Formerly CUI Devices)
cms-151135-078x.pdf
Hersteller: Same Sky (Formerly CUI Devices)
Description: SPEAKER 8OHM 700MW TOP PORT 91DB
Packaging: Tray
Size / Dimension: 0.591" L x 0.433" W (15.00mm x 11.00mm)
Shape: Rectangular
Type: General Purpose
Technology: Magnetic
Material - Cone: Polyester, Polyethylene Terephthalate (PET)
Material - Magnet: Nd-Fe-B
Termination: Wire Leads with Connector
Frequency - Self Resonant: 550Hz
Port Location: Top
Height - Seated (Max): 0.138" (3.50mm)
Part Status: Active
Impedance: 8 Ohms
Power - Max: 1 W
Power - Rated: 700 mW
Frequency Range: 100 Hz ~ 20 kHz
Efficiency - dBA: 91.00
Efficiency - Testing: 700mW/100mm
Efficiency - Type: Sound Pressure Level (SPL)
auf Bestellung 255 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 4
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details CMS-151135-078L100B Same Sky (Formerly CUI Devices)
Description: SPEAKER 8OHM 700MW TOP PORT 91DB, Packaging: Tray, Size / Dimension: 0.591" L x 0.433" W (15.00mm x 11.00mm), Shape: Rectangular, Type: General Purpose, Technology: Magnetic, Material - Cone: Polyester, Polyethylene Terephthalate (PET), Material - Magnet: Nd-Fe-B, Termination: Wire Leads with Connector, Frequency - Self Resonant: 550Hz, Port Location: Top, Height - Seated (Max): 0.138" (3.50mm), Part Status: Active, Impedance: 8 Ohms, Power - Max: 1 W, Power - Rated: 700 mW, Frequency Range: 100 Hz ~ 20 kHz, Efficiency - dBA: 91.00, Efficiency - Testing: 700mW/100mm, Efficiency - Type: Sound Pressure Level (SPL).
Weitere Produktangebote CMS-151135-078L100B
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
CMS-151135-078L100B CMS-151135-078L100B Hersteller : CUI Devices cms_151135_078x-1777151.pdf Speakers & Transducers speaker, 15 x 11 mm, 3.5 mm deep, mylar, Nd-Fe-B, .7 W, 8 ohm, 550 Hz, 100 mm leads w/ Conn
Produkt ist nicht verfügbar
CMS-151135-078L100B CMS-151135-078L100B Hersteller : Same Sky cms_151135_078x.pdf Speakers & Transducers speaker, 15 x 11 mm, 3.5 mm deep, mylar, Nd-Fe-B, .7 W, 8 ohm, 550 Hz, 100 mm leads w/ Conn
Produkt ist nicht verfügbar
CMS-151135-078L100B CMS-151135-078L100B Hersteller : Same Sky cms-151135-078x.pdf Category: Speakers
Description: Loudspeaker; miniature; 700mW; 8Ω; 15x11x3.5mm; 20kHz; PEEK
Type of sound transducer: loudspeaker
Kind of loudspeaker: miniature
Material: PEEK
Operating temperature: -20...70°C
Body dimensions: 15x11x3.5mm
Power: 0.7W
Maximum power: 1W
Impedance:
Sound level: 91dB
Cable length: 100m
Resonant frequency: 440...660Hz
Sound frequency: 20kHz