Produkte > CUI DEVICES > CMS-160903-16SP
CMS-160903-16SP
CMS-160903-16SP CUI DEVICES
cms-160903-16sp.pdf
Hersteller: CUI DEVICES
16 x 9 mm, Rectangular, 0.94 W, 6 Ohm, Neodymium Magnet, Mylar Cone, Miniature Speaker
auf Bestellung 126 Stücke:
Lieferzeit 14-21 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 103
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details CMS-160903-16SP CUI DEVICES
Description: SPEAKER 6OHM 940MW TOP PORT 91DB, Packaging: Box, Size / Dimension: 0.630" L x 0.354" W (16.00mm x 9.00mm), Shape: Rectangular, Type: General Purpose, Technology: Magnetic, Material - Cone: Polyetheretherketone (PEEK), Material - Magnet: Nd-Fe-B, Termination: Solder Pads, Frequency - Self Resonant: 850Hz, Port Location: Top, Height - Seated (Max): 0.118" (3.00mm), Part Status: Active, Impedance: 6 Ohms, Power - Max: 1.2 W, Power - Rated: 940 mW, Frequency Range: 500 Hz ~ 10 kHz, Efficiency - dBA: 91.00, Efficiency - Testing: 940mW/100mm, Efficiency - Type: Sound Pressure Level (SPL).
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
CMS-160903-16SP CMS-160903-16SP Hersteller : Same Sky cms-160903-16sp.pdf Speakers & Transducers speaker, 16 x 9mm rectangle, 3mm deep, mylar, Nd-Fe-B, .94W, 6ohm, 850Hz, Solder Pad
auf Bestellung 328 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 2
CMS-160903-16SP CMS-160903-16SP Hersteller : CUI Devices cms_160903_16sp-1776656.pdf Speakers & Transducers speaker, 16 x 9mm rectangle, 3mm deep, mylar, Nd-Fe-B, .94W, 6ohm, 850Hz, Solder Pad
auf Bestellung 365 Stücke:
CMS-160903-16SP CMS-160903-16SP Hersteller : Same Sky (Formerly CUI Devices) cms-160903-16sp.pdf Description: SPEAKER 6OHM 940MW TOP PORT 91DB
Packaging: Box
Size / Dimension: 0.630" L x 0.354" W (16.00mm x 9.00mm)
Shape: Rectangular
Type: General Purpose
Technology: Magnetic
Material - Cone: Polyetheretherketone (PEEK)
Material - Magnet: Nd-Fe-B
Termination: Solder Pads
Frequency - Self Resonant: 850Hz
Port Location: Top
Height - Seated (Max): 0.118" (3.00mm)
Part Status: Active
Impedance: 6 Ohms
Power - Max: 1.2 W
Power - Rated: 940 mW
Frequency Range: 500 Hz ~ 10 kHz
Efficiency - dBA: 91.00
Efficiency - Testing: 940mW/100mm
Efficiency - Type: Sound Pressure Level (SPL)
auf Bestellung 499 Stücke:
Mindestbestellmenge: 6
CMS-160903-16SP CMS-160903-16SP Hersteller : CUI DEVICES cms-160903-16sp.pdf 16 x 9 mm, Rectangular, 0.94 W, 6 Ohm, Neodymium Magnet, Mylar Cone, Miniature Speaker
auf Bestellung 126 Stücke:
CMS-160903-16SP Hersteller : Same Sky cms-160903-16sp.pdf Category: Speakers
Description: Loudspeaker; miniature; 940mW; 6Ω; 16x9x3mm; 10kHz; PEEK
Colour: black
Material: PEEK
Operating temperature: -20...60°C
Type of sound transducer: loudspeaker
Kind of loudspeaker: miniature
Body dimensions: 16x9x3mm
Maximum power: 1.2W
Power: 940mW
Impedance:
Sound level: 91dB
Resonant frequency: 680...1020Hz
Sound frequency: 10kHz