Produkte > CUI DEVICES > CMS-160925-078L100-67
CMS-160925-078L100-67
CMS-160925-078L100-67 CUI Devices
cms_160925_078x_67-1777595.pdf
Hersteller: CUI Devices
Speakers & Transducers 16x9x2.5mm .7W IP67 8ohm 550Hz WireLead
auf Bestellung 77 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details CMS-160925-078L100-67 CUI Devices
Description: SPEAKER 8OHM 700MW TOP PORT 90DB, Packaging: Tray, Size / Dimension: 0.630" L x 0.354" W (16.00mm x 9.00mm), Shape: Rectangular, Type: General Purpose, Technology: Magnetic, Material - Cone: Polyester, Polyethylene Terephthalate (PET), Material - Magnet: Nd-Fe-B, Termination: Wire Leads, Ingress Protection: IP67 - Dust Tight, Waterproof, Frequency - Self Resonant: 550Hz, Port Location: Top, Height - Seated (Max): 0.098" (2.50mm), Impedance: 8 Ohms, Power - Max: 1 W, Power - Rated: 700 mW, Frequency Range: 100 Hz ~ 20 kHz, Efficiency - dBA: 90.00, Efficiency - Testing: 700mW/100mm, Efficiency - Type: Sound Pressure Level (SPL).
Weitere Produktangebote CMS-160925-078L100-67
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
CMS-160925-078L100-67 CMS-160925-078L100-67 Hersteller : CUI DEVICES cms-160925-078x-67.pdf 16 x 9 mm, Rectangular Frame, 0.7 W, 8 Ohm, Neodymium Magnet, Mylar Cone, Wire Leads, Miniature Speaker
Produkt ist nicht verfügbar
Produkt ist nicht verfügbar
CMS-160925-078L100-67 CMS-160925-078L100-67 Hersteller : CUI Devices cms-160925-078x-67.pdf Description: SPEAKER 8OHM 700MW TOP PORT 90DB
Packaging: Tray
Size / Dimension: 0.630" L x 0.354" W (16.00mm x 9.00mm)
Technology: Magnetic
Material - Cone: Polyester, Polyethylene Terephthalate (PET)
Material - Magnet: Nd-Fe-B
Termination: Wire Leads
Ingress Protection: IP67 - Dust Tight, Waterproof
Frequency - Self Resonant: 550Hz
Port Location: Top
Height - Seated (Max): 0.098" (2.50mm)
Impedance: 8 Ohms
Power - Max: 1 W
Power - Rated: 700 mW
Frequency Range: 100 Hz ~ 20 kHz
Efficiency - dBA: 90.00
Efficiency - Testing: 700mW/100mm
Efficiency - Type: Sound Pressure Level (SPL)
CMS-160925-078L100-67 CMS-160925-078L100-67 Hersteller : Same Sky cms_160925_078x_67.pdf Speakers & Transducers 16x9x2.5mm .7W IP67 8ohm 550Hz WireLead
CMS-160925-078L100-67 Hersteller : Same Sky cms-160925-078x-67.pdf Category: Speakers
Description: Loudspeaker; miniature; 700mW; 8Ω; 16x9x2.5mm; 20kHz; PEEK
Operating temperature: -20...70°C
Colour: black
Sound frequency: 20kHz
Kit contents: cables
Resistance to: dust; water
Type of sound transducer: loudspeaker
Kind of loudspeaker: miniature
Material: PEEK
Body dimensions: 16x9x2.5mm
Power: 0.7W
Maximum power: 1W