Produkte > CUI DEVICES > CMS-16093-076L100
CMS-16093-076L100
CMS-16093-076L100 CUI DEVICES
cms-16093-076x.pdf
Hersteller: CUI DEVICES
16 x 9 mm, Rectangular Frame, 0.7 W, 6 Ohm, Neodymium Magnet, Mylar Cone, Wire Leads, Miniature Speaker
auf Bestellung 1 Stücke:
Lieferzeit 14-21 Tag (e)
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details CMS-16093-076L100 CUI DEVICES
Description: SPEAKER 6OHM 700MW TOP PORT 90DB, Packaging: Tray, Size / Dimension: 0.630" L x 0.354" W (16.00mm x 9.00mm), Shape: Rectangular, Type: General Purpose, Technology: Magnetic, Material - Cone: Polyester, Polyethylene Terephthalate (PET), Material - Magnet: Nd-Fe-B, Termination: Wire Leads, Frequency - Self Resonant: 600Hz, Port Location: Top, Height - Seated (Max): 0.118" (3.00mm), Part Status: Active, Impedance: 6 Ohms, Power - Max: 1 W, Power - Rated: 700 mW, Frequency Range: 100 Hz ~ 20 kHz, Efficiency - dBA: 90.00, Efficiency - Testing: 700mW/100mm, Efficiency - Type: Sound Pressure Level (SPL).
Weitere Produktangebote CMS-16093-076L100
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
CMS-16093-076L100 CMS-16093-076L100 Hersteller : CUI DEVICES cms-16093-076x.pdf 16 x 9 mm, Rectangular Frame, 0.7 W, 6 Ohm, Neodymium Magnet, Mylar Cone, Wire Leads, Miniature Speaker
Produkt ist nicht verfügbar
CMS-16093-076L100 CMS-16093-076L100 Hersteller : Same Sky (Formerly CUI Devices) cms-16093-076x.pdf Description: SPEAKER 6OHM 700MW TOP PORT 90DB
Packaging: Tray
Size / Dimension: 0.630" L x 0.354" W (16.00mm x 9.00mm)
Technology: Magnetic
Material - Cone: Polyester, Polyethylene Terephthalate (PET)
Material - Magnet: Nd-Fe-B
Termination: Wire Leads
Frequency - Self Resonant: 600Hz
Port Location: Top
Height - Seated (Max): 0.118" (3.00mm)
Part Status: Active
Impedance: 6 Ohms
Power - Max: 1 W
Power - Rated: 700 mW
Frequency Range: 100 Hz ~ 20 kHz
Efficiency - dBA: 90.00
Efficiency - Testing: 700mW/100mm
Efficiency - Type: Sound Pressure Level (SPL)
Produkt ist nicht verfügbar
CMS-16093-076L100 CMS-16093-076L100 Hersteller : Same Sky cms-16093-076x.pdf Speakers & Transducers 0.7W 6ohm 900Hz 16x9mm Wire Leads