Produkte > CUI DEVICES > CMS-16093-076L100B-67
CMS-16093-076L100B-67
CMS-16093-076L100B-67 CUI DEVICES
cms-16093-076x-67.pdf
Hersteller: CUI DEVICES
Speakers Micro Neodymium Iron Boron 600Hz 1W 90dBA 6Ohm Rectangular IP67 Solder Pin
auf Bestellung 200 Stücke:
Lieferzeit 14-21 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 104
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details CMS-16093-076L100B-67 CUI DEVICES
Description: SPEAKER 6OHM 700MW TOP PORT 90DB, Packaging: Tray, Size / Dimension: 0.630" L x 0.354" W (16.00mm x 9.00mm), Shape: Rectangular, Type: General Purpose, Technology: Magnetic, Material - Cone: Polyester, Polyethylene Terephthalate (PET), Material - Magnet: Nd-Fe-B, Termination: Wire Leads with Connector, Ingress Protection: IP67 - Dust Tight, Waterproof, Frequency - Self Resonant: 600Hz, Port Location: Top, Height - Seated (Max): 0.118" (3.00mm), Part Status: Active, Impedance: 6 Ohms, Power - Max: 1 W, Power - Rated: 700 mW, Frequency Range: 100 Hz ~ 20 kHz, Efficiency - dBA: 90.00, Efficiency - Testing: 700mW/100mm, Efficiency - Type: Sound Pressure Level (SPL).
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
CMS-16093-076L100B-67 CMS-16093-076L100B-67 Hersteller : CUI DEVICES cms-16093-076x-67.pdf Speakers Micro Neodymium Iron Boron 600Hz 1W 90dBA 6Ohm Rectangular IP67 Solder Pin
auf Bestellung 200 Stücke:
Lieferzeit 14-21 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 77
CMS-16093-076L100B-67 CMS-16093-076L100B-67 Hersteller : Same Sky cms-16093-076x-67.pdf Speakers & Transducers speaker, 16 x 9 mm, 3 mm deep, mylar, Nd-Fe-B, .7 W, 6 ohm, 600 Hz, 100 mm leads w/ Conn, IP67
auf Bestellung 378 Stücke:
CMS-16093-076L100B-67 CMS-16093-076L100B-67 Hersteller : Same Sky (Formerly CUI Devices) cms-16093-076x-67.pdf Description: SPEAKER 6OHM 700MW TOP PORT 90DB
Packaging: Tray
Size / Dimension: 0.630" L x 0.354" W (16.00mm x 9.00mm)
Termination: Wire Leads with Connector
Ingress Protection: IP67 - Dust Tight, Waterproof
Frequency - Self Resonant: 600Hz
Port Location: Top
Height - Seated (Max): 0.118" (3.00mm)
Part Status: Active
Impedance: 6 Ohms
Power - Max: 1 W
Power - Rated: 700 mW
Frequency Range: 100 Hz ~ 20 kHz
Efficiency - dBA: 90.00
Efficiency - Testing: 700mW/100mm
Efficiency - Type: Sound Pressure Level (SPL)
auf Bestellung 258 Stücke:
Mindestbestellmenge: 5
CMS-16093-076L100B-67 Hersteller : Same Sky cms-16093-076x-67.pdf Category: Speakers
Description: Loudspeaker; miniature; 700mW; 6Ω; 16x9x3mm; 20kHz; PEEK; Len: 100m
Colour: black; translucent
Resistance to: dust; water
Material: PEEK
Kind of loudspeaker: miniature
Type of sound transducer: loudspeaker
Operating temperature: -20...70°C
Body dimensions: 16x9x3mm
Power: 0.7W
Maximum power: 1W
Impedance:
Cable length: 100m
Sound level: 90dB
Resonant frequency: 480...720Hz
Sound frequency: 20kHz