Produkte > CUI DEVICES > CMS-40504N-L152A
CMS-40504N-L152A
CMS-40504N-L152A CUI Devices
cms_40504n_l152-1777094.pdf
Hersteller: CUI Devices
Speakers & Transducers speaker, 40 mm round , 5 mm deep, Nd-Fe-B, 2 W, 4 ?, 500 Hz, 152 mm leads w/ Conn
auf Bestellung 509 Stücke:
Produktbewertung abgeben
Technische Details CMS-40504N-L152A CUI Devices
Description: SPEAKER 4OHM 2W TOP PORT 100DB, Packaging: Tray, Size / Dimension: 1.575" Dia (40.00mm), Shape: Round, Type: General Purpose, Technology: Magnetic, Material - Cone: Polyester, Polyethylene Terephthalate (PET), Material - Magnet: Nd-Fe-B, Termination: Wire Leads with Connector, Frequency - Self Resonant: 500Hz, Port Location: Top, Height - Seated (Max): 0.197" (5.00mm), Part Status: Active, Impedance: 4 Ohms, Power - Max: 2.5 W, Power - Rated: 2 W, Frequency Range: 400 Hz ~ 7 kHz, Efficiency - dBA: 100.00, Efficiency - Testing: 1W/100mm, Efficiency - Type: Sound Pressure Level (SPL).
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
CMS-40504N-L152A CMS-40504N-L152A Hersteller : Same Sky (Formerly CUI Devices) cms-40504n-l152.pdf Description: SPEAKER 4OHM 2W TOP PORT 100DB
Packaging: Tray
Size / Dimension: 1.575" Dia (40.00mm)
Shape: Round
Type: General Purpose
Technology: Magnetic
Material - Cone: Polyester, Polyethylene Terephthalate (PET)
Material - Magnet: Nd-Fe-B
Termination: Wire Leads with Connector
Frequency - Self Resonant: 500Hz
Port Location: Top
Height - Seated (Max): 0.197" (5.00mm)
Part Status: Active
Impedance: 4 Ohms
Power - Max: 2.5 W
Power - Rated: 2 W
Frequency Range: 400 Hz ~ 7 kHz
Efficiency - dBA: 100.00
Efficiency - Testing: 1W/100mm