Produkte > CUI DEVICES > CMS-40558N-L152A
CMS-40558N-L152A
CMS-40558N-L152A CUI Devices
cms_40558n_l152-1776740.pdf
Hersteller: CUI Devices
Speakers & Transducers speaker, 40 mm round, 5.5 mm deep, Nd-Fe-B, 0.5 W, 8 ?, 500 Hz, 152 mm leads w/ Conn
auf Bestellung 791 Stücke:
Produktbewertung abgeben
Technische Details CMS-40558N-L152A CUI Devices
Description: SPEAKER 8OHM 500MW TOP PORT 90DB, Packaging: Tray, Size / Dimension: 1.575" Dia (40.00mm), Shape: Round, Type: General Purpose, Technology: Magnetic, Material - Cone: Polyester, Polyethylene Terephthalate (PET), Material - Magnet: Nd-Fe-B, Termination: Wire Leads with Connector, Frequency - Self Resonant: 500Hz, Port Location: Top, Height - Seated (Max): 0.217" (5.50mm), Part Status: Active, Impedance: 8 Ohms, Power - Max: 1 W, Power - Rated: 500 mW, Frequency Range: 400 Hz ~ 6 kHz, Efficiency - dBA: 90.00, Efficiency - Testing: 100mW/100mm, Efficiency - Type: Sound Pressure Level (SPL).
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
CMS-40558N-L152A CMS-40558N-L152A Hersteller : Same Sky cms_40558n_l152-3509291.pdf Speakers & Transducers speaker, 40 mm round, 5.5 mm deep, Nd-Fe-B, 0.5 W, 8 ?, 500 Hz, 152 mm leads w/ Conn
auf Bestellung 355 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
CMS-40558N-L152A CMS-40558N-L152A Hersteller : Same Sky (Formerly CUI Devices) cms-40558n-l152.pdf Description: SPEAKER 8OHM 500MW TOP PORT 90DB
Packaging: Tray
Size / Dimension: 1.575" Dia (40.00mm)
Shape: Round
Type: General Purpose
Technology: Magnetic
Material - Cone: Polyester, Polyethylene Terephthalate (PET)
Material - Magnet: Nd-Fe-B
Termination: Wire Leads with Connector
Frequency - Self Resonant: 500Hz
Port Location: Top
Height - Seated (Max): 0.217" (5.50mm)
Part Status: Active
Impedance: 8 Ohms
Power - Max: 1 W
Power - Rated: 500 mW
Frequency Range: 400 Hz ~ 6 kHz
Efficiency - dBA: 90.00
Efficiency - Testing: 100mW/100mm