Produkte > CENTRAL SEMICONDUCTOR > CMSD2005S TR PBFREE
CMSD2005S TR PBFREE
CMSD2005S TR PBFREE Central Semiconductor
Hersteller: Central Semiconductor
Small Signal Switching Diodes Dual In Series HV 300Vr 350Vrrm 225IF
auf Bestellung 1400 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 2
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details CMSD2005S TR PBFREE Central Semiconductor
Description: DIODE ARRAY GP 300V 225MA SOT323, Packaging: Tape & Reel (TR), Package / Case: SC-70, SOT-323, Mounting Type: Surface Mount, Speed: Fast Recovery =< 500ns, > 200mA (Io), Reverse Recovery Time (trr): 50 ns, Technology: Standard, Diode Configuration: 1 Pair Series Connection, Current - Average Rectified (Io) (per Diode): 225mA (DC), Supplier Device Package: SOT-323, Operating Temperature - Junction: -65°C ~ 150°C, Part Status: Active, Voltage - DC Reverse (Vr) (Max): 300 V, Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If: 1.25 V @ 200 mA, Current - Reverse Leakage @ Vr: 100 nA @ 280 V.
Weitere Produktangebote CMSD2005S TR PBFREE
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
CMSD2005S TR PBFREE CMSD2005S TR PBFREE Hersteller : Central Semiconductor Corp Description: DIODE ARRAY GP 300V 225MA SOT323
Packaging: Tape & Reel (TR)
Package / Case: SC-70, SOT-323
Mounting Type: Surface Mount
Speed: Fast Recovery =< 500ns, > 200mA (Io)
Reverse Recovery Time (trr): 50 ns
Technology: Standard
Diode Configuration: 1 Pair Series Connection
Current - Average Rectified (Io) (per Diode): 225mA (DC)
Supplier Device Package: SOT-323
Operating Temperature - Junction: -65°C ~ 150°C
Part Status: Active
Voltage - DC Reverse (Vr) (Max): 300 V
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If: 1.25 V @ 200 mA
Current - Reverse Leakage @ Vr: 100 nA @ 280 V
Produkt ist nicht verfügbar
Packaging: Cut Tape (CT)
Package / Case: SC-70, SOT-323
Mounting Type: Surface Mount
Technology: Standard
Part Status: Active