Produkte > CENTRAL SEMICONDUCTOR CORP > CMSH3-40M TR13 PBFREE
CMSH3-40M TR13 PBFREE
CMSH3-40M TR13 PBFREE Central Semiconductor Corp
CMSH3-20M_40M_60M_100M.PDF
Hersteller: Central Semiconductor Corp
Description: DIODE SCHOTTKY 40V 3A SMB
Packaging: Tape & Reel (TR)
Package / Case: DO-214AA, SMB
Mounting Type: Surface Mount
Speed: Fast Recovery =< 500ns, > 200mA (Io)
Technology: Schottky
Capacitance @ Vr, F: 280pF @ 4V, 1MHz
Current - Average Rectified (Io): 3A
Supplier Device Package: SMB
Operating Temperature - Junction: -65°C ~ 150°C
Part Status: Active
Voltage - DC Reverse (Vr) (Max): 40 V
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If: 550 mV @ 3 A
Current - Reverse Leakage @ Vr: 500 µA @ 40 V
auf Bestellung 9000 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 3000
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details CMSH3-40M TR13 PBFREE Central Semiconductor Corp
Description: DIODE SCHOTTKY 40V 3A SMB, Packaging: Tape & Reel (TR), Package / Case: DO-214AA, SMB, Mounting Type: Surface Mount, Speed: Fast Recovery =< 500ns, > 200mA (Io), Technology: Schottky, Capacitance @ Vr, F: 280pF @ 4V, 1MHz, Current - Average Rectified (Io): 3A, Supplier Device Package: SMB, Operating Temperature - Junction: -65°C ~ 150°C, Part Status: Active, Voltage - DC Reverse (Vr) (Max): 40 V, Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If: 550 mV @ 3 A, Current - Reverse Leakage @ Vr: 500 µA @ 40 V.
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
CMSH3-40M TR13 PBFREE CMSH3-40M TR13 PBFREE Hersteller : Central Semiconductor CMSH3-20M_40M_60M_100M.PDF Schottky Diodes & Rectifiers SMD 40V 3A Schottky
auf Bestellung 4957 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 5
CMSH3-40M TR13 PBFREE CMSH3-40M TR13 PBFREE Hersteller : Central Semiconductor Corp CMSH3-20M_40M_60M_100M.PDF Description: DIODE SCHOTTKY 40V 3A SMB
Packaging: Cut Tape (CT)
Package / Case: DO-214AA, SMB
Mounting Type: Surface Mount
Technology: Schottky
Supplier Device Package: SMB
Part Status: Active
Mindestbestellmenge: 16
CMSH3-40M TR13 PBFREE CMSH3-40M TR13 PBFREE Hersteller : Central Semiconductor cmsh3-20m_40m_60m_100m.pdf Rectifier Diode Schottky 40V 3A 2-Pin SMB T/R