Produkte > CUI DEVICES > CP106283-29P
CP106283-29P
CP106283-29P CUI Devices
cp10-m.pdf
Hersteller: CUI Devices
Description: PELTIER, 6.2 X 8.3 X 2.9 MM, 1 A
Packaging: Box
Features: Lead Wires, Non-Sealed
Size / Dimension: Rectangular - 6.20mm L x 8.30mm W
Operating Temperature: 150°C
Height: 2.90mm
Delta Tmax @ Th: 70°C @ 27°C
Qmax @ Th: 1.3W @ 27°C
Current - Max: 1 A
Voltage - Max: 2.1 V
Resistance: 1.57 Ohms
auf Bestellung 49 Stücke:
Produktbewertung abgeben
Technische Details CP106283-29P CUI Devices
Description: PELTIER, 6.2 X 8.3 X 2.9 MM, 1 A, Packaging: Box, Features: Lead Wires, Non-Sealed, Size / Dimension: Rectangular - 6.20mm L x 8.30mm W, Operating Temperature: 150°C, Height: 2.90mm, Delta Tmax @ Th: 70°C @ 27°C, Qmax @ Th: 1.3W @ 27°C, Current - Max: 1 A, Voltage - Max: 2.1 V, Resistance: 1.57 Ohms.
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
CP106283-29P CP106283-29P Hersteller : CUI Devices cp10_m-2306795.pdf Thermoelectric Peltier Modules 1.0 A Peltier (TEC) Module