Produkte > CUI DEVICES > CP124159365
CP124159365
CP124159365 CUI Devices
cp120.pdf
Hersteller: CUI Devices
Description: PELTIER, 41.5 X 59 X 3.65, 12 A,
Packaging: Box
Features: Lead Wires, Sealed - Silicone RTV
Size / Dimension: Rectangular - 59.00mm L x 41.50mm W
Height: 3.65mm
Delta Tmax @ Th: 68°C @ 27°C
Qmax @ Th: 121.0W @ 27°C
Part Status: Active
Current - Max: 12 A
Voltage - Max: 17 V
Resistance: 1.1 Ohms
Number of Stages: 1
auf Bestellung 39 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details CP124159365 CUI Devices
Category: Peltier modules, Description: Module: Peltier; 17V; 12A; 41.5x59x3.65mm; 135W; Al2O3; 18AWG; 75°C, Contact material: ceramics, Type of semiconductor module: Peltier, Body dimensions: 41.5x59x3.65mm, Cable length: 0.1m, Resistance: 1.1Ω, Max. operating current: 12A, Wire size: 18AWG, Max. operating voltage: 17V, Max. temperature difference: 75°C, Max. heat pump capacity: 135W, Material: Al2O3.
Weitere Produktangebote CP124159365
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
CP124159365 CP124159365 Hersteller : Same Sky cp120.pdf Thermoelectric Peltier Modules peltier, 41.5 x 59 x 3.65, 12 A, wire leads, arcTEC
Produkt ist nicht verfügbar
CP124159365 Hersteller : Same Sky cp120.pdf Category: Peltier modules
Description: Module: Peltier; 17V; 12A; 41.5x59x3.65mm; 135W; Al2O3; 18AWG; 75°C
Contact material: ceramics
Type of semiconductor module: Peltier
Body dimensions: 41.5x59x3.65mm
Cable length: 0.1m
Resistance: 1.1Ω
Max. operating current: 12A
Wire size: 18AWG
Max. operating voltage: 17V
Max. temperature difference: 75°C
Max. heat pump capacity: 135W