CP1SA-12V-Z
CP1SA-12V-Z Panasonic Electric Works
246799
Hersteller: Panasonic Electric Works
Description: RELAY AUTOMOTIVE SPDT 20A 12V
Features: Sealed - Fully
Packaging: Tape & Reel (TR)
Mounting Type: Surface Mount
Coil Voltage: 12VDC
Operating Temperature: -40°C ~ 85°C
Termination Style: Gull Wing
Coil Current: 53.3 mA
Coil Type: Non Latching
Contact Form: SPDT (1 Form C)
Contact Rating (Current): 20 A
Switching Voltage: 14VDC - Nom
Must Release Voltage: 1 VDC
Must Operate Voltage: 7.2 VDC
Operate Time: 10 ms
Release Time: 10 ms
Part Status: Active
auf Bestellung 2700 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 300
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details CP1SA-12V-Z Panasonic Electric Works
Description: RELAY AUTOMOTIVE SPDT 20A 12V, Features: Sealed - Fully, Packaging: Tape & Reel (TR), Mounting Type: Surface Mount, Coil Voltage: 12VDC, Operating Temperature: -40°C ~ 85°C, Termination Style: Gull Wing, Coil Current: 53.3 mA, Coil Type: Non Latching, Contact Form: SPDT (1 Form C), Contact Rating (Current): 20 A, Switching Voltage: 14VDC - Nom, Must Release Voltage: 1 VDC, Must Operate Voltage: 7.2 VDC, Operate Time: 10 ms, Release Time: 10 ms, Part Status: Active.
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
CP1SA-12V-Z CP1SA-12V-Z Hersteller : Panasonic 360_fileversion.pdf Power Relay 12VDC 20(NO)/10(NC)A SPDT(14x10.5)mm SMD
auf Bestellung 2200 Stücke:
Lieferzeit 14-21 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 100
CP1SA-12V-Z CP1SA-12V-Z Hersteller : Panasonic Electric Works 246799 Description: RELAY AUTOMOTIVE SPDT 20A 12V
Features: Sealed - Fully
Packaging: Cut Tape (CT)
Mounting Type: Surface Mount
Coil Voltage: 12VDC
Termination Style: Gull Wing
Coil Current: 53.3 mA
Coil Type: Non Latching
Contact Form: SPDT (1 Form C)
Contact Rating (Current): 20 A
Switching Voltage: 14VDC - Nom
Must Release Voltage: 1 VDC
Must Operate Voltage: 7.2 VDC
Operate Time: 10 ms
Release Time: 10 ms
Part Status: Active
Mindestbestellmenge: 4
Produkt ist nicht verfügbar
CP1SA-12V-Z CP1SA-12V-Z Hersteller : Panasonic Industrial Devices 246799 Automotive Relays RELA AUTO MIN LOPR 20A 12VDC SMD