Produkte > CUI DEVICES > CP2020405H
CP2020405H
CP2020405H CUI Devices
cp20h-1777382.pdf
Hersteller: CUI Devices
Thermoelectric Peltier Modules peltier, 20 x 20 x 4.05 mm, 2 A, wire leads
auf Bestellung 189 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details CP2020405H CUI Devices
Category: Peltier modules, Description: Module: Peltier; 6V; 2A; 20x20x4.05mm; 8.5W; Al2O3; 22AWG; Len: 0.1m, Material: Al2O3, Contact material: ceramics, Type of semiconductor module: Peltier, Body dimensions: 20x20x4.05mm, Cable length: 0.1m, Max. operating current: 2A, Resistance: 2Ω, Max. operating voltage: 6V, Max. heat pump capacity: 8.5W, Wire size: 22AWG, Max. temperature difference: 77°C.
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
CP2020405H CP2020405H Hersteller : Same Sky cp20h-3510191.pdf Thermoelectric Peltier Modules peltier, 20 x 20 x 4.05 mm, 2 A, wire leads
auf Bestellung 189 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
CP2020405H CP2020405H Hersteller : Same Sky (Formerly CUI Devices) cp20h.pdf Description: PELTIER, 20 X 20 X 4.05 MM, 2 A,
Packaging: Box
Features: Lead Wires, Sealed - Silicone RTV
Size / Dimension: Square - 20.00mm L x 20.00mm W
Height: 4.05mm
Delta Tmax @ Th: 70°C @ 27°C
Qmax @ Th: 7.7W @ 27°C
Current - Max: 2 A
Voltage - Max: 6 V
Resistance: 2 Ohms
Number of Stages: 1
auf Bestellung 79 Stücke:
CP2020405H CP2020405H Hersteller : SAME SKY cp20h.pdf Thermoelectric Cooler 2A
Produkt ist nicht verfügbar
CP2020405H Hersteller : Same Sky cp20h.pdf Category: Peltier modules
Description: Module: Peltier; 6V; 2A; 20x20x4.05mm; 8.5W; Al2O3; 22AWG; Len: 0.1m
Material: Al2O3
Contact material: ceramics
Type of semiconductor module: Peltier
Body dimensions: 20x20x4.05mm
Cable length: 0.1m
Max. operating current: 2A
Resistance:
Max. operating voltage: 6V
Max. heat pump capacity: 8.5W
Wire size: 22AWG
Max. temperature difference: 77°C