CP4055485
CP4055485 Same Sky (Formerly CUI Devices)
cp40.pdf
Hersteller: Same Sky (Formerly CUI Devices)
Description: PELTIER, 55 X 55 X 4.85, 4 A, WI
Packaging: Box
Features: Lead Wires, Sealed - Silicone RTV
Size / Dimension: Square - 55.00mm L x 55.00mm W
Height: 4.85mm
Delta Tmax @ Th: 70°C @ 27°C
Qmax @ Th: 63.0W @ 27°C
Part Status: Active
Current - Max: 4 A
Voltage - Max: 29.8 V
Resistance: 5.97 Ohms
Number of Stages: 1
auf Bestellung 25 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details CP4055485 Same Sky (Formerly CUI Devices)
Category: Peltier modules, Description: Module: Peltier; 29.8V; 4A; 55x55x4.85mm; 69W; Al2O3; 20AWG; 77°C, Type of semiconductor module: Peltier, Body dimensions: 55x55x4.85mm, Cable length: 0.1m, Max. operating current: 4A, Resistance: 5.97Ω, Wire size: 20AWG, Max. operating voltage: 29.8V, Max. heat pump capacity: 69W, Max. temperature difference: 77°C, Material: Al2O3, Contact material: ceramics.
Weitere Produktangebote CP4055485
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
CP4055485 CP4055485 Hersteller : CUI Devices cp40-1777385.pdf Thermoelectric Peltier Modules peltier, 55 x 55 x 4.85, 4 A, wire leads, arcTEC
Produkt ist nicht verfügbar
CP4055485 CP4055485 Hersteller : Same Sky cp40-3509781.pdf Thermoelectric Peltier Modules peltier, 55 x 55 x 4.85, 4 A, wire leads, arcTEC
Produkt ist nicht verfügbar
CP4055485 Hersteller : Same Sky cp40.pdf Category: Peltier modules
Description: Module: Peltier; 29.8V; 4A; 55x55x4.85mm; 69W; Al2O3; 20AWG; 77°C
Type of semiconductor module: Peltier
Body dimensions: 55x55x4.85mm
Cable length: 0.1m
Max. operating current: 4A
Resistance: 5.97Ω
Wire size: 20AWG
Max. operating voltage: 29.8V
Max. heat pump capacity: 69W
Max. temperature difference: 77°C