Produkte > CUI DEVICES > CP602040395H
CP602040395H
CP602040395H CUI DEVICES
cp60h.pdf
Hersteller: CUI DEVICES
Single-Stage Peltier Module, 20 x 40 x 3.95 mm, 6.0 A Input with Leads
auf Bestellung 100 Stücke:
Lieferzeit 14-21 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 23
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details CP602040395H CUI DEVICES
Category: Peltier modules, Description: Module: Peltier; 7.6V; 6A; 20x40x3.95mm; 30.2W; Al2O3; 20AWG; 77°C, Material: Al2O3, Type of semiconductor module: Peltier, Body dimensions: 20x40x3.95mm, Cable length: 0.1m, Resistance: 1.09Ω, Max. operating current: 6A, Max. operating voltage: 7.6V, Wire size: 20AWG, Max. heat pump capacity: 30.2W, Max. temperature difference: 77°C, Contact material: ceramics.
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
CP602040395H CP602040395H Hersteller : CUI DEVICES cp60h.pdf Single-Stage Peltier Module, 20 x 40 x 3.95 mm, 6.0 A Input with Leads
auf Bestellung 100 Stücke:
Lieferzeit 14-21 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 23
CP602040395H CP602040395H Hersteller : Same Sky cp60h.pdf Thermoelectric Peltier Modules 20x40x3.95mm 6.0A Wire leads arcTEC
auf Bestellung 20 Stücke:
CP602040395H CP602040395H Hersteller : Same Sky (Formerly CUI Devices) cp60h.pdf Description: PELTIER, 20 X 40 X 3.95 MM, 6.0
Packaging: Box
Features: Lead Wires, Sealed - Silicone RTV
Size / Dimension: Rectangular - 40.00mm L x 20.00mm W
Operating Temperature: 80°C
Height: 3.95mm
Delta Tmax @ Th: 70°C @ 27°C
Qmax @ Th: 27.5W @ 27°C
Current - Max: 6 A
Voltage - Max: 7.6 V
Resistance: 1.09 Ohms
Number of Stages: 1
Type: TEC (Thermoelectric Cooler)
auf Bestellung 21 Stücke:
CP602040395H
Produktcode: 173878
zu Favoriten hinzufügen Lieblingsprodukt
cp60h.pdf Verschiedene Bauteile > Verschiedene Bauteile 1
Produkt ist nicht verfügbar
Produkt ist nicht verfügbar
CP602040395H Hersteller : Same Sky cp60h.pdf Category: Peltier modules
Description: Module: Peltier; 7.6V; 6A; 20x40x3.95mm; 30.2W; Al2O3; 20AWG; 77°C
Material: Al2O3
Type of semiconductor module: Peltier
Body dimensions: 20x40x3.95mm
Cable length: 0.1m
Resistance: 1.09Ω
Max. operating current: 6A
Max. operating voltage: 7.6V
Wire size: 20AWG
Max. heat pump capacity: 30.2W
Max. temperature difference: 77°C