CPT-1495C-300
CPT-1495C-300 Same Sky (Formerly CUI Devices)
cpt-1495c-300.pdf
Hersteller: Same Sky (Formerly CUI Devices)
Description: BUZZER PIEZO 10V 14.00MM CUSTOM
Packaging: Bulk
Size / Dimension: 0.551" Dia (14.00mm)
Mounting Type: Custom
Frequency: 4.25kHz
Operating Temperature: -30°C ~ 85°C
Sound Pressure Level (SPL): 84dB @ 10V, 10cm
Current - Supply: 12mA
Input Type: Peak-Peak Signal
Operating Mode: Single Tone
Voltage Range: 30V (Max)
Technology: Piezo
Termination: Wire Leads
Ingress Protection: IP67 - Dust Tight, Waterproof
Port Location: Top
Driver Circuitry: Transducer, Externally Driven
Height - Seated (Max): 0.413" (10.50mm)
Voltage - Rated: 10 V
auf Bestellung 190 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 3
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details CPT-1495C-300 Same Sky (Formerly CUI Devices)
Description: BUZZER PIEZO 10V 14.00MM CUSTOM, Packaging: Bulk, Size / Dimension: 0.551" Dia (14.00mm), Mounting Type: Custom, Frequency: 4.25kHz, Operating Temperature: -30°C ~ 85°C, Sound Pressure Level (SPL): 84dB @ 10V, 10cm, Current - Supply: 12mA, Input Type: Peak-Peak Signal, Operating Mode: Single Tone, Voltage Range: 30V (Max), Technology: Piezo, Termination: Wire Leads, Ingress Protection: IP67 - Dust Tight, Waterproof, Port Location: Top, Driver Circuitry: Transducer, Externally Driven, Height - Seated (Max): 0.413" (10.50mm), Voltage - Rated: 10 V.
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
CPT-1495C-300 CPT-1495C-300 Hersteller : Same Sky cpt_1495c_300.pdf Buzzers & Audio Indicators - Industrial Buzzer 14mm rnd 4.25kHz 30V WireLead
auf Bestellung 2515 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
Description: Sound transducer: piezo signaller; cables; 4.25kHz; 12mA; Ø: 14mm
Mounting: cables
Operating temperature: -30...85°C
Body dimensions: Ø14x10mm
Cable length: 80mm
Operating voltage: 30V DC
Sound level: 84dB
Resonant frequency: 4.25kHz
Body colour: black
Illumination: none
Type of sound transducer: piezo signaller
Height: 10mm
Operating current: 12mA
Diameter: 14mm