Produkte > CUI DEVICES > CPT-1495CI-300
CPT-1495CI-300
CPT-1495CI-300 CUI DEVICES
cpt-1495ci-300.pdf
Hersteller: CUI DEVICES
14 mm, 30 Vp-p, 84 dB, IP67 Rated, Through Hole, Piezo Audio Transducer Buzzer
auf Bestellung 1000 Stücke:
Lieferzeit 14-21 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 26
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details CPT-1495CI-300 CUI DEVICES
Description: BUZZER PIEZO 10V 14.00MM TH, Packaging: Tray, Size / Dimension: 0.551" Dia (14.00mm), Mounting Type: Through Hole, Frequency: 4.25kHz, Operating Temperature: -30°C ~ 85°C, Sound Pressure Level (SPL): 84dB @ 10V, 10cm, Current - Supply: 12mA, Input Type: Peak-Peak Signal, Operating Mode: Single Tone, Voltage Range: 30V (Max), Technology: Piezo, Termination: PC Pins, Ingress Protection: IP67 - Dust Tight, Waterproof, Port Location: Top, Driver Circuitry: Transducer, Externally Driven, Height - Seated (Max): 0.413" (10.50mm), Voltage - Rated: 10 V.
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
CPT-1495CI-300 CPT-1495CI-300 Hersteller : Same Sky (Formerly CUI Devices) cpt-1495ci-300.pdf Description: BUZZER PIEZO 10V 14.00MM TH
Packaging: Tray
Size / Dimension: 0.551" Dia (14.00mm)
Mounting Type: Through Hole
Frequency: 4.25kHz
Operating Temperature: -30°C ~ 85°C
Sound Pressure Level (SPL): 84dB @ 10V, 10cm
Current - Supply: 12mA
Input Type: Peak-Peak Signal
Operating Mode: Single Tone
Voltage Range: 30V (Max)
Technology: Piezo
Termination: PC Pins
Ingress Protection: IP67 - Dust Tight, Waterproof
Port Location: Top
Driver Circuitry: Transducer, Externally Driven
Height - Seated (Max): 0.413" (10.50mm)
Voltage - Rated: 10 V
auf Bestellung 3349 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 3
CPT-1495CI-300 CPT-1495CI-300 Hersteller : Same Sky cpt_1495ci_300.pdf Buzzers & Audio Indicators - Board Mount Buzzer 14mm rnd 4.25kHz 30V TH
auf Bestellung 453 Stücke:
CPT-1495CI-300 CPT-1495CI-300 Hersteller : SAME SKY cpt1495ci300.pdf Audio Buzzer Piezo 30Vp-p 12mA 84dB Through Hole Pin Tray
Produkt ist nicht verfügbar
Produkt ist nicht verfügbar
CPT-1495CI-300 Hersteller : CUI cpt-1495ci-300.pdf BUZZER PIEZO 10V 14.00MM TH Група товару: Аудіоперетворювачі Од. вим: шт
Description: Sound transducer: piezo signaller; THT; 4.25kHz; 12mA; Ø: 14mm
Mounting: THT
Operating temperature: -30...85°C
Body dimensions: Ø14x10mm
Operating voltage: 30V DC
Sound level: 84dB
Resonant frequency: 4.25kHz
Body colour: black
Leads: for soldering
Illumination: none
Type of sound transducer: piezo signaller
Capacitance: 26nF
Terminal pitch: 7.6mm
Height: 10mm
Operating current: 12mA
Diameter: 14mm