CPT-2272C-200
CPT-2272C-200 Same Sky (Formerly CUI Devices)
cpt-2272c-200.pdf
Hersteller: Same Sky (Formerly CUI Devices)
Description: BUZZER PIEZO 12V 22.00MM TH
Packaging: Tray
Size / Dimension: 0.866" Dia (22.00mm)
Mounting Type: Through Hole
Frequency: 4kHz
Operating Temperature: -20°C ~ 60°C
Sound Pressure Level (SPL): 90dB @ 12V, 10cm
Current - Supply: 10mA
Input Type: Peak-Peak Signal
Operating Mode: Single Tone
Voltage Range: 20V (Max)
Technology: Piezo
Termination: PC Pins
Port Location: Top
Driver Circuitry: Transducer, Externally Driven
Height - Seated (Max): 0.339" (8.60mm)
Part Status: Active
Voltage - Rated: 12 V
auf Bestellung 883 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 10
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details CPT-2272C-200 Same Sky (Formerly CUI Devices)
Description: BUZZER PIEZO 12V 22.00MM TH, Packaging: Tray, Size / Dimension: 0.866" Dia (22.00mm), Mounting Type: Through Hole, Frequency: 4kHz, Operating Temperature: -20°C ~ 60°C, Sound Pressure Level (SPL): 90dB @ 12V, 10cm, Current - Supply: 10mA, Input Type: Peak-Peak Signal, Operating Mode: Single Tone, Voltage Range: 20V (Max), Technology: Piezo, Termination: PC Pins, Port Location: Top, Driver Circuitry: Transducer, Externally Driven, Height - Seated (Max): 0.339" (8.60mm), Part Status: Active, Voltage - Rated: 12 V.
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
CPT-2272C-200 CPT-2272C-200 Hersteller : Same Sky cpt_2272c_200.pdf Buzzers & Audio Indicators - Board Mount Buzzer 22mm rnd 4kHz 20V TH
auf Bestellung 151 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 2
Description: Sound transducer: piezo signaller; THT; 4kHz; 12mA; Ø: 22mm; 35.1nF
Type of sound transducer: piezo signaller
Mounting: THT
Resonant frequency: 4kHz
Operating current: 12mA
Diameter: 22mm
Height: 6.8mm
Operating voltage: 3...30V DC
Sound level: 90dB
Capacitance: 35.1nF
Body dimensions: Ø22x6.8mm
Illumination: none
Body colour: black
Leads: for soldering
Terminal pitch: 10mm
Operating temperature: -35...80°C