Produkte > CUI DEVICES > CPT-407-105-L60
CPT-407-105-L60
CPT-407-105-L60 CUI Devices
cpt_407_105_l60-2306623.pdf
Hersteller: CUI Devices
Piezo Buzzers & Audio Indicators buzzer, 39.7 mm,6.65 mm deep, 14 VDC, 105 dB,wire leaded w/ connector, cont. tone, Piezo tran
auf Bestellung 869 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details CPT-407-105-L60 CUI Devices
Description: BUZZER PIEZO 14V 35.5MM FLANGE, Packaging: Tray, Size / Dimension: 1.398" Dia (35.50mm), Mounting Type: Panel Mount, Flange, Frequency: 3.2kHz, Operating Temperature: -30°C ~ 85°C, Sound Pressure Level (SPL): 105dB @ 14V, 30cm, Current - Supply: 45mA, Input Type: DC, Operating Mode: Single Tone, Voltage Range: 6 ~ 16V, Technology: Piezo, Termination: Wire Leads with Connector, Port Location: Side, Driver Circuitry: Transducer, Externally Driven, Height - Seated (Max): 0.281" (7.15mm), Voltage - Rated: 14 V.
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
CPT-407-105-L60 CPT-407-105-L60 Hersteller : Same Sky cpt-407-105-l60.pdf Buzzers & Audio Indicators - Industrial buzzer, 39.7 mm,6.65 mm deep, 14 VDC, 105 dB,wire leaded w/ connector, cont. tone, Piezo tran
auf Bestellung 270 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
CPT-407-105-L60 CPT-407-105-L60 Hersteller : Same Sky (Formerly CUI Devices) cpt-407-105-l60.pdf Description: BUZZER PIEZO 14V 35.5MM FLANGE
Packaging: Tray
Size / Dimension: 1.398" Dia (35.50mm)
Mounting Type: Panel Mount, Flange
Frequency: 3.2kHz
Operating Temperature: -30°C ~ 85°C
Sound Pressure Level (SPL): 105dB @ 14V, 30cm
Current - Supply: 45mA
Input Type: DC
Operating Mode: Single Tone
Voltage Range: 6 ~ 16V
Technology: Piezo
Termination: Wire Leads with Connector
Port Location: Side
Driver Circuitry: Transducer, Externally Driven
Height - Seated (Max): 0.281" (7.15mm)
Voltage - Rated: 14 V
auf Bestellung 1 Stücke:
Description: Sound transducer: piezo signaller; screw; 3.7kHz; 45mA; H: 6.65mm
Type of sound transducer: piezo signaller
Mounting: screw
Resonant frequency: 3.7kHz
Operating current: 45mA
Height: 6.65mm
Operating voltage: 6...16V DC
Sound level: 105dB
Capacitance: 65nF
Illumination: none
Body colour: black
Cable length: 60mm
Operating temperature: -30...85°C