CPT500100D Microsemi Corporation
CPT50080-CPT500100_Dwg.pdf
Hersteller: Microsemi Corporation
Description: DIODE MOD SCHOTT 100V TO244AB
Packaging: Bulk
Package / Case: TO-244AB
Mounting Type: Chassis Mount
Speed: Fast Recovery =< 500ns, > 200mA (Io)
Technology: Schottky
Diode Configuration: 1 Pair Series Connection
Current - Average Rectified (Io) (per Diode): 200A
Supplier Device Package: TO-244AB
Part Status: Obsolete
Voltage - DC Reverse (Vr) (Max): 100 V
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If: 890 mV @ 200 A
Current - Reverse Leakage @ Vr: 5 mA @ 100 V
Produkt ist nicht verfügbar
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details CPT500100D Microsemi Corporation
Description: DIODE MOD SCHOTT 100V TO244AB, Packaging: Bulk, Package / Case: TO-244AB, Mounting Type: Chassis Mount, Speed: Fast Recovery =< 500ns, > 200mA (Io), Technology: Schottky, Diode Configuration: 1 Pair Series Connection, Current - Average Rectified (Io) (per Diode): 200A, Supplier Device Package: TO-244AB, Part Status: Obsolete, Voltage - DC Reverse (Vr) (Max): 100 V, Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If: 890 mV @ 200 A, Current - Reverse Leakage @ Vr: 5 mA @ 100 V.