Produkte > MERITEK > CR16104J
CR16104J
CR16104J Meritek
Standard-Chip-Resistor-CR-Series.pdf
Hersteller: Meritek
Description: RES SMD 100K OHM 5% 1/10W 0603
Packaging: Tape & Reel (TR)
Power (Watts): 0.1W, 1/10W
Tolerance: ±5%
Package / Case: 0603 (1608 Metric)
Temperature Coefficient: ±100ppm/°C
Size / Dimension: 0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Composition: Thick Film
Operating Temperature: -55°C ~ 155°C
Number of Terminations: 2
Height - Seated (Max): 0.022" (0.55mm)
Part Status: Active
Resistance: 100 kOhms
auf Bestellung 745000 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 5715
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details CR16104J Meritek
Description: RES SMD 100K OHM 5% 1/10W 0603, Packaging: Tape & Reel (TR), Power (Watts): 0.1W, 1/10W, Tolerance: ±5%, Package / Case: 0603 (1608 Metric), Temperature Coefficient: ±100ppm/°C, Size / Dimension: 0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm), Composition: Thick Film, Operating Temperature: -55°C ~ 155°C, Number of Terminations: 2, Height - Seated (Max): 0.022" (0.55mm), Part Status: Active, Resistance: 100 kOhms.