CR43NP-8R2MC
CR43NP-8R2MC Sumida America Components Inc.
CR43_Series.pdf
Hersteller: Sumida America Components Inc.
Description: FIXED IND 8.2UH 840MA 146.2 MOHM
Packaging: Tape & Reel (TR)
Tolerance: ±20%
Package / Case: Nonstandard
Size / Dimension: 0.189" L x 0.169" W (4.80mm x 4.30mm)
Mounting Type: Surface Mount
Shielding: Unshielded
Type: Drum Core, Wirewound
Operating Temperature: -40°C ~ 100°C
DC Resistance (DCR): 146.2mOhm Max
Frequency - Self Resonant: 34.8MHz
Material - Core: Ferrite
Inductance Frequency - Test: 7.96 MHz
Height - Seated (Max): 0.138" (3.50mm)
Part Status: Active
Inductance: 8.2 µH
Current Rating (Amps): 840 mA
auf Bestellung 7500 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 1500
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details CR43NP-8R2MC Sumida America Components Inc.
Description: FIXED IND 8.2UH 840MA 146.2 MOHM, Packaging: Tape & Reel (TR), Tolerance: ±20%, Package / Case: Nonstandard, Size / Dimension: 0.189" L x 0.169" W (4.80mm x 4.30mm), Mounting Type: Surface Mount, Shielding: Unshielded, Type: Drum Core, Wirewound, Operating Temperature: -40°C ~ 100°C, DC Resistance (DCR): 146.2mOhm Max, Frequency - Self Resonant: 34.8MHz, Material - Core: Ferrite, Inductance Frequency - Test: 7.96 MHz, Height - Seated (Max): 0.138" (3.50mm), Part Status: Active, Inductance: 8.2 µH, Current Rating (Amps): 840 mA.
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
CR43NP-8R2MC CR43NP-8R2MC Hersteller : Sumida sumida_CR43_Series-1206543.pdf Power Inductors - SMD 8.2uH 0.84A
auf Bestellung 1692 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 3
CR43NP-8R2MC CR43NP-8R2MC Hersteller : Sumida America Components Inc. CR43_Series.pdf Description: FIXED IND 8.2UH 840MA 146.2 MOHM
Tolerance: ±20%
Packaging: Cut Tape (CT)
Package / Case: Nonstandard
Mounting Type: Surface Mount
Shielding: Unshielded
Type: Drum Core, Wirewound
Material - Core: Ferrite
Part Status: Active
Inductance: 8.2 µH
Current Rating (Amps): 840 mA
Mindestbestellmenge: 16
CR43NP-8R2MC CR43NP-8R2MC Hersteller : Sumida Corporation cr43.pdf Inductor Power Unshielded Drum Core 8.2uH 20% 7.96MHz Ferrite 0.84A 0.1462Ohm DCR T/R