CR54NP-181KC
CR54NP-181KC Sumida America Components Inc.
CR54_Series.pdf
Hersteller: Sumida America Components Inc.
Description: FIXED IND 180UH 380MA 1.38OHM SM
Tolerance: ±20%
Packaging: Tape & Reel (TR)
Package / Case: Nonstandard
Size / Dimension: 0.228" L x 0.209" W (5.80mm x 5.30mm)
Type: Drum Core, Wirewound
Operating Temperature: -40°C ~ 100°C
DC Resistance (DCR): 1.38Ohm Max
Frequency - Self Resonant: 6.42MHz
Material - Core: Ferrite
Inductance Frequency - Test: 1 kHz
Height - Seated (Max): 0.191" (4.85mm)
Inductance: 180 µH
Current Rating (Amps): 380 mA
Produktbewertung abgeben
Technische Details CR54NP-181KC Sumida America Components Inc.
Description: FIXED IND 180UH 380MA 1.38OHM SM, Tolerance: ±20%, Packaging: Tape & Reel (TR), Package / Case: Nonstandard, Size / Dimension: 0.228" L x 0.209" W (5.80mm x 5.30mm), Mounting Type: Surface Mount, Shielding: Unshielded, Type: Drum Core, Wirewound, Operating Temperature: -40°C ~ 100°C, DC Resistance (DCR): 1.38Ohm Max, Frequency - Self Resonant: 6.42MHz, Material - Core: Ferrite, Inductance Frequency - Test: 1 kHz, Height - Seated (Max): 0.191" (4.85mm), Inductance: 180 µH, Current Rating (Amps): 380 mA.
Weitere Produktangebote CR54NP-181KC
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
CR54NP-181KC Hersteller : Sumida CR54-515429.pdf Power Inductors - SMD 180uH 0.38A 10% SMD PWR INDUCTOR