CR54NP-3R9MC
CR54NP-3R9MC Sumida America Components Inc.
CR54_Series.pdf
Hersteller: Sumida America Components Inc.
Description: FIXED IND 3.9UH 3A 35.1 MOHM SMD
Tolerance: ±20%
Packaging: Tape & Reel (TR)
Package / Case: Nonstandard
Size / Dimension: 0.228" L x 0.209" W (5.80mm x 5.30mm)
Type: Drum Core, Wirewound
Operating Temperature: -40°C ~ 100°C
DC Resistance (DCR): 35.1mOhm Max
Frequency - Self Resonant: 26.5MHz
Material - Core: Ferrite
Inductance Frequency - Test: 7.96 MHz
Height - Seated (Max): 0.191" (4.85mm)
Inductance: 3.9 µH
Current Rating (Amps): 3 A
Produkt ist nicht verfügbar
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details CR54NP-3R9MC Sumida America Components Inc.
Description: FIXED IND 3.9UH 3A 35.1 MOHM SMD, Tolerance: ±20%, Packaging: Tape & Reel (TR), Package / Case: Nonstandard, Size / Dimension: 0.228" L x 0.209" W (5.80mm x 5.30mm), Mounting Type: Surface Mount, Shielding: Unshielded, Type: Drum Core, Wirewound, Operating Temperature: -40°C ~ 100°C, DC Resistance (DCR): 35.1mOhm Max, Frequency - Self Resonant: 26.5MHz, Material - Core: Ferrite, Inductance Frequency - Test: 7.96 MHz, Height - Seated (Max): 0.191" (4.85mm), Inductance: 3.9 µH, Current Rating (Amps): 3 A.
Weitere Produktangebote CR54NP-3R9MC
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
CR54NP-3R9MC Hersteller : Sumida CR54-515429.pdf Power Inductors - SMD 3.9uH 3A 20% SMD PWR INDUCTOR