CR54NP-560KC
CR54NP-560KC Sumida America Components Inc.
CR54_Series.pdf
Hersteller: Sumida America Components Inc.
Description: FIXED IND 56UH 680MA 420MOHM SMD
Tolerance: ±10%
Packaging: Tape & Reel (TR)
Package / Case: Nonstandard
Size / Dimension: 0.228" L x 0.209" W (5.80mm x 5.30mm)
Type: Drum Core, Wirewound
Operating Temperature: -40°C ~ 100°C
DC Resistance (DCR): 420mOhm Max
Frequency - Self Resonant: 12.1MHz
Material - Core: Ferrite
Inductance Frequency - Test: 2.52 MHz
Height - Seated (Max): 0.191" (4.85mm)
Inductance: 56 µH
Current Rating (Amps): 680 mA
Produkt ist nicht verfügbar
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details CR54NP-560KC Sumida America Components Inc.
Description: FIXED IND 56UH 680MA 420MOHM SMD, Tolerance: ±10%, Packaging: Tape & Reel (TR), Package / Case: Nonstandard, Size / Dimension: 0.228" L x 0.209" W (5.80mm x 5.30mm), Mounting Type: Surface Mount, Shielding: Unshielded, Type: Drum Core, Wirewound, Operating Temperature: -40°C ~ 100°C, DC Resistance (DCR): 420mOhm Max, Frequency - Self Resonant: 12.1MHz, Material - Core: Ferrite, Inductance Frequency - Test: 2.52 MHz, Height - Seated (Max): 0.191" (4.85mm), Inductance: 56 µH, Current Rating (Amps): 680 mA.
Weitere Produktangebote CR54NP-560KC
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
CR54NP-560KC Hersteller : Sumida CR54-515429.pdf Power Inductors - SMD 56uH 0.68A 10% SMD PWR INDUCTOR