Produkte > SUMIDA > CR75NP-560KC
CR75NP-560KC
CR75NP-560KC Sumida
CR75-514217.pdf
Hersteller: Sumida
Power Inductors - SMD 56uH 0.94A
auf Bestellung 460 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 2
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details CR75NP-560KC Sumida
Description: FIXED IND 56UH 940MA 240MOHM SMD, Tolerance: ±10%, Packaging: Tape & Reel (TR), Package / Case: Nonstandard, Size / Dimension: 0.307" L x 0.276" W (7.80mm x 7.00mm), Mounting Type: Surface Mount, Shielding: Unshielded, Type: Drum Core, Wirewound, Operating Temperature: -40°C ~ 100°C, DC Resistance (DCR): 240mOhm Max, Frequency - Self Resonant: 11MHz, Material - Core: Ferrite, Inductance Frequency - Test: 2.52 MHz, Height - Seated (Max): 0.217" (5.50mm), Inductance: 56 µH, Current Rating (Amps): 940 mA.
Weitere Produktangebote CR75NP-560KC
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
CR75NP-560KC CR75NP-560KC Hersteller : Sumida Corporation 409cr75.pdf Inductor Power Unshielded Drum Core 56uH 10% 2.52MHz Ferrite 0.94A 0.24Ohm DCR T/R
Produkt ist nicht verfügbar
CR75NP-560KC CR75NP-560KC Hersteller : Sumida America Components Inc. CR75_Series.pdf Description: FIXED IND 56UH 940MA 240MOHM SMD
Tolerance: ±10%
Packaging: Tape & Reel (TR)
Package / Case: Nonstandard
Size / Dimension: 0.307" L x 0.276" W (7.80mm x 7.00mm)
Type: Drum Core, Wirewound
Operating Temperature: -40°C ~ 100°C
DC Resistance (DCR): 240mOhm Max
Frequency - Self Resonant: 11MHz
Material - Core: Ferrite
Inductance Frequency - Test: 2.52 MHz
Height - Seated (Max): 0.217" (5.50mm)
Inductance: 56 µH
Current Rating (Amps): 940 mA