Produkte > FESTO CORPORATION > CRDSNU-16-100-P-A
CRDSNU-16-100-P-A
CRDSNU-16-100-P-A Festo Corporation
Hersteller: Festo Corporation
Description: STANDARDS-BASED CYLINDER
Features: ISO Standardized
Packaging: Bulk
Operating Pressure: 14.5 ~ 145 PSI (1 ~ 10 bar)
Type: Linear Actuator
Operating Temperature: -20°C ~ 80°C
Stroke Length: 3.937" (100.00mm)
Connection Method: M5
Shaft Detail: External Thread M6
Operation: Double Acting
Construction: Round Cylinder
Produkt ist nicht verfügbar
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details CRDSNU-16-100-P-A Festo Corporation
Description: STANDARDS-BASED CYLINDER, Features: ISO Standardized, Packaging: Bulk, Operating Pressure: 14.5 ~ 145 PSI (1 ~ 10 bar), Type: Linear Actuator, Operating Temperature: -20°C ~ 80°C, Stroke Length: 3.937" (100.00mm), Connection Method: M5, Shaft Detail: External Thread M6, Operation: Double Acting, Construction: Round Cylinder.