Produkte > CENTRAL SEMICONDUCTOR CORP > CSHD6-40C TR13 PBFREE
CSHD6-40C TR13 PBFREE
CSHD6-40C TR13 PBFREE Central Semiconductor Corp
CSHD6-40C.PDF
Hersteller: Central Semiconductor Corp
Description: DIODE ARRAY SCHOTTKY 40V 6A DPAK
Mounting Type: Surface Mount
Speed: Fast Recovery =< 500ns, > 200mA (Io)
Technology: Schottky
Diode Configuration: 1 Pair Common Cathode
Current - Average Rectified (Io) (per Diode): 6A
Supplier Device Package: DPAK
Operating Temperature - Junction: -65°C ~ 150°C
Voltage - DC Reverse (Vr) (Max): 40 V
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If: 850 mV @ 6 A
Current - Reverse Leakage @ Vr: 100 µA @ 40 V
auf Bestellung 699 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 13
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details CSHD6-40C TR13 PBFREE Central Semiconductor Corp
Description: DIODE ARRAY SCHOTTKY 40V 6A DPAK, Packaging: Tape & Reel (TR), Package / Case: TO-252-3, DPak (2 Leads + Tab), SC-63, Mounting Type: Surface Mount, Speed: Fast Recovery =< 500ns, > 200mA (Io), Technology: Schottky, Diode Configuration: 1 Pair Common Cathode, Current - Average Rectified (Io) (per Diode): 6A, Supplier Device Package: DPAK, Operating Temperature - Junction: -65°C ~ 150°C, Voltage - DC Reverse (Vr) (Max): 40 V, Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If: 850 mV @ 6 A, Current - Reverse Leakage @ Vr: 100 µA @ 40 V.
Weitere Produktangebote CSHD6-40C TR13 PBFREE
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
CSHD6-40C TR13 PBFREE CSHD6-40C TR13 PBFREE Hersteller : Central Semiconductor Corp CSHD6-40C.PDF Description: DIODE ARRAY SCHOTTKY 40V 6A DPAK
Mounting Type: Surface Mount
Technology: Schottky
Supplier Device Package: DPAK