Produkte > CENTRAL SEMICONDUCTOR CORP > CSHDD16-200C TR13 PBFREE
CSHDD16-200C TR13 PBFREE
CSHDD16-200C TR13 PBFREE Central Semiconductor Corp
CSHDD16-40C_60C_100C.PDF
Hersteller: Central Semiconductor Corp
Description: DIODE ARR SCHOTT 200V 16A D2PAK
Packaging: Tape & Reel (TR)
Package / Case: TO-263-3, D2PAK (2 Leads + Tab), TO-263AB
Mounting Type: Surface Mount
Speed: Fast Recovery =< 500ns, > 200mA (Io)
Technology: Schottky
Diode Configuration: 1 Pair Common Cathode
Current - Average Rectified (Io) (per Diode): 16A
Supplier Device Package: D2PAK
Operating Temperature - Junction: -65°C ~ 175°C
Voltage - DC Reverse (Vr) (Max): 200 V
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If: 1.2 V @ 16 A
Current - Reverse Leakage @ Vr: 50 µA @ 200 V
auf Bestellung 3200 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 800
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details CSHDD16-200C TR13 PBFREE Central Semiconductor Corp
Description: DIODE ARR SCHOTT 200V 16A D2PAK, Packaging: Tape & Reel (TR), Package / Case: TO-263-3, D2PAK (2 Leads + Tab), TO-263AB, Mounting Type: Surface Mount, Speed: Fast Recovery =< 500ns, > 200mA (Io), Technology: Schottky, Diode Configuration: 1 Pair Common Cathode, Current - Average Rectified (Io) (per Diode): 16A, Supplier Device Package: D2PAK, Operating Temperature - Junction: -65°C ~ 175°C, Voltage - DC Reverse (Vr) (Max): 200 V, Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If: 1.2 V @ 16 A, Current - Reverse Leakage @ Vr: 50 µA @ 200 V.
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
CSHDD16-200C TR13 PBFREE CSHDD16-200C TR13 PBFREE Hersteller : Central Semiconductor Corp CSHDD16-40C_60C_100C.PDF Description: DIODE ARR SCHOTT 200V 16A D2PAK
Packaging: Cut Tape (CT)
Mounting Type: Surface Mount
Technology: Schottky
Supplier Device Package: D2PAK