Produkte > CUI DEVICES > CSS-1021028N
CSS-1021028N
CSS-1021028N CUI DEVICES
css-1021028n.pdf
Hersteller: CUI DEVICES
102 mm x 102 mm, Square Frame, 10 W, 8 Ohm, Neodymium Magnet, Paper Cone, Speaker
auf Bestellung 339 Stücke:
Lieferzeit 14-21 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 22
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details CSS-1021028N CUI DEVICES
Description: SPEAKER 8OHM 10W TOP PORT 107DB, Packaging: Box, Size / Dimension: 4.016" L x 4.016" W (102.00mm x 102.00mm), Shape: Round, Square Frame, Type: General Purpose, Technology: Magnetic, Material - Cone: Paper/Foam, Material - Magnet: Nd-Fe-B, Termination: Solder Eyelet(s), Frequency - Self Resonant: 115Hz, Port Location: Top, Height - Seated (Max): 1.398" (35.50mm), Part Status: Active, Impedance: 8 Ohms, Power - Max: 12 W, Power - Rated: 10 W, Frequency Range: 92 Hz ~ 7.8 kHz, Efficiency - dBA: 107.00, Efficiency - Testing: 1W/100mm, Efficiency - Type: Sound Pressure Level (SPL).
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
CSS-1021028N CSS-1021028N Hersteller : CUI DEVICES css-1021028n.pdf 102 mm x 102 mm, Square Frame, 10 W, 8 Ohm, Neodymium Magnet, Paper Cone, Speaker
auf Bestellung 339 Stücke:
Lieferzeit 14-21 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 22
auf Bestellung 950 Stücke:
Mindestbestellmenge: 50
CSS-1021028N CSS-1021028N Hersteller : Same Sky css_1021028n.pdf Speakers & Transducers 10W 8ohms 115Hz 102mm square
auf Bestellung 888 Stücke:
CSS-1021028N CSS-1021028N Hersteller : Same Sky (Formerly CUI Devices) css-1021028n.pdf Description: SPEAKER 8OHM 10W TOP PORT 107DB
Packaging: Box
Size / Dimension: 4.016" L x 4.016" W (102.00mm x 102.00mm)
Shape: Round, Square Frame
Type: General Purpose
Technology: Magnetic
Material - Cone: Paper/Foam
Material - Magnet: Nd-Fe-B
Termination: Solder Eyelet(s)
Frequency - Self Resonant: 115Hz
Port Location: Top
Height - Seated (Max): 1.398" (35.50mm)
Part Status: Active
Impedance: 8 Ohms
Power - Max: 12 W
Power - Rated: 10 W
Frequency Range: 92 Hz ~ 7.8 kHz
Efficiency - dBA: 107.00
Efficiency - Testing: 1W/100mm
Efficiency - Type: Sound Pressure Level (SPL)
auf Bestellung 5392 Stücke:
Mindestbestellmenge: 2
Produkt ist nicht verfügbar
CSS-1021028N Hersteller : Same Sky css-1021028n.pdf Category: Speakers
Description: Loudspeaker; general purpose; 10W; 8Ω; 102x102x35.5mm; 7.8kHz
Type of sound transducer: loudspeaker
Power: 10W
Maximum power: 12W
Impedance:
Body dimensions: 102x102x35.5mm
Operating temperature: -20...55°C
Sound frequency: 7.8kHz
Sound level: 107dB
Resonant frequency: 92...138Hz
Colour: black; silver
Diameter: 102mm
Mounting holes pitch: 116.6mm