Produkte > CUI DEVICES > CSS-10237-58
CSS-10237-58
CSS-10237-58 CUI Devices
css_10237_58-2306847.pdf
Hersteller: CUI Devices
Speakers & Transducers ""Speaker, 102 x 102mm Square, 37mm deep, mylar, Ferrite, 5W, 8ohm, 280Hz, solder eylets"
auf Bestellung 197 Stücke:
Produktbewertung abgeben
Technische Details CSS-10237-58 CUI Devices
Description: SPEAKER 8OHM 5W TOP PORT 88DB, Packaging: Box, Size / Dimension: 4.016" L x 4.016" W (102.00mm x 102.00mm), Shape: Round, Square Frame, Type: General Purpose, Technology: Magnetic, Material - Cone: Polyester, Polyethylene Terephthalate (PET), Material - Magnet: Ferrite, Termination: Solder Eyelet(s), Frequency - Self Resonant: 280Hz, Port Location: Top, Height - Seated (Max): 1.457" (37.00mm), Impedance: 8 Ohms, Power - Max: 8 W, Power - Rated: 5 W, Frequency Range: 224 Hz ~ 6 kHz, Efficiency - dBA: 88.00, Efficiency - Testing: 1W/500mm, Efficiency - Type: Sound Pressure Level (SPL).
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
CSS-10237-58 CSS-10237-58 Hersteller : Same Sky css_10237_58.pdf Speakers & Transducers "Speaker, 102 x 102mm Square, 37mm deep, mylar, Ferrite, 5W, 8ohm, 280Hz, solder eylets"
auf Bestellung 163 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
CSS-10237-58 Hersteller : CUI Devices css-10237-58.pdf Description: SPEAKER 8OHM 5W TOP PORT 88DB
Packaging: Box
Size / Dimension: 4.016" L x 4.016" W (102.00mm x 102.00mm)
Technology: Magnetic
Material - Cone: Polyester, Polyethylene Terephthalate (PET)
Material - Magnet: Ferrite
Termination: Solder Eyelet(s)
Frequency - Self Resonant: 280Hz
Port Location: Top
Height - Seated (Max): 1.457" (37.00mm)
Impedance: 8 Ohms
Power - Max: 8 W
Power - Rated: 5 W
Frequency Range: 224 Hz ~ 6 kHz
Efficiency - dBA: 88.00
Efficiency - Testing: 1W/500mm
Efficiency - Type: Sound Pressure Level (SPL)
auf Bestellung 97 Stücke:
CSS-10237-58 CSS-10237-58 Hersteller : CUI Inc. css-10237-58.pdf Speakers Ferrite 280Hz 8W 94dBA 8Ohm Square Solder Terminal