Produkte > CUI DEVICES > CSS-10246-108
CSS-10246-108
CSS-10246-108 CUI Devices
css_10246_108-2306673.pdf
Hersteller: CUI Devices
Speakers & Transducers ""Speaker, 102 x 102mm Square, 46mm deep, paper, Ferrite, 10W, 8?,200Hz, solder eylets"
auf Bestellung 41 Stücke:
Produktbewertung abgeben
Technische Details CSS-10246-108 CUI Devices
Description: SPEAKER 8OHM 10W TOP PORT 89DB, Packaging: Box, Size / Dimension: 4.055" L x 4.055" W (103.00mm x 103.00mm), Shape: Round, Square Frame, Type: General Purpose, Technology: Magnetic, Material - Cone: Paper, Material - Magnet: Ferrite, Termination: Solder Eyelet(s), Frequency - Self Resonant: 200Hz, Port Location: Top, Height - Seated (Max): 1.811" (46.00mm), Part Status: Active, Impedance: 8 Ohms, Power - Max: 12 W, Power - Rated: 10 W, Frequency Range: 160 Hz ~ 20 kHz, Efficiency - dBA: 89.00, Efficiency - Testing: 1W/500mm, Efficiency - Type: Sound Pressure Level (SPL).
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
CSS-10246-108 CSS-10246-108 Hersteller : Same Sky css_10246_108.pdf Speakers & Transducers Speaker, 102 x 102mm Square, 46mm deep, paper, Ferrite, 10W, 8?,200Hz, solder eylets
auf Bestellung 32 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
CSS-10246-108 Hersteller : CUI Devices css-10246-108.pdf Description: SPEAKER 8OHM 10W TOP PORT 89DB
Packaging: Box
Size / Dimension: 4.055" L x 4.055" W (103.00mm x 103.00mm)
Technology: Magnetic
Material - Cone: Paper
Material - Magnet: Ferrite
Termination: Solder Eyelet(s)
Frequency - Self Resonant: 200Hz
Port Location: Top
Height - Seated (Max): 1.811" (46.00mm)
Part Status: Active
Impedance: 8 Ohms
Power - Max: 12 W
Power - Rated: 10 W
Frequency Range: 160 Hz ~ 20 kHz
Efficiency - dBA: 89.00
Efficiency - Testing: 1W/500mm
Efficiency - Type: Sound Pressure Level (SPL)
auf Bestellung 86 Stücke:
CSS-10246-108 CSS-10246-108 Hersteller : CUI Inc. css-10246-108.pdf Speakers Ferrite 200Hz 12W 98dBA 8Ohm Square Solder Terminal
Produkt ist nicht verfügbar
CSS-10246-108 Hersteller : Same Sky css-10246-108.pdf Category: Speakers
Description: Loudspeaker; general purpose; 10W; 8Ω; 103x103x46mm; 20kHz; paper
Type of sound transducer: loudspeaker
Power: 10W
Maximum power: 12W
Impedance:
Body dimensions: 103x103x46mm
Operating temperature: -20...60°C
Sound frequency: 20kHz
Sound level: 98dB
Resonant frequency: 160...240Hz
Colour: black
Diameter: 103mm