Produkte > EATON / PARTNER STOCK > CTX10-10-52LP-R
CTX10-10-52LP-R EATON / PARTNER STOCK
4551332.pdf
Hersteller: EATON / PARTNER STOCK
Description: EATON / PARTNER STOCK - CTX10-10-52LP-R - THROUGH HOLE TOROIDAL INDUCTORS
tariffCode: 85045000
productTraceability: No
rohsCompliant: YES
euEccn: NLR
hazardous: false
rohsPhthalatesCompliant: YES
usEccn: EAR99
SVHC: No SVHC (21-Jan-2025)
auf Bestellung 972 Stücke:
Lieferzeit 14-21 Tag (e)
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details CTX10-10-52LP-R EATON / PARTNER STOCK
Description: FIXED IND 10UH 16.9A 5.1 MOHM TH, Tolerance: ±20%, Packaging: Bulk, Package / Case: Radial, Horizontal (Open), Size / Dimension: 1.339" Dia (34.00mm), Mounting Type: Through Hole, Shielding: Unshielded, Type: Toroidal, Operating Temperature: -40°C ~ 75°C, DC Resistance (DCR): 5.1mOhm Max, Current - Saturation (Isat): 20.9A, Material - Core: Iron Powder, Inductance Frequency - Test: 100 kHz, Height - Seated (Max): 0.843" (21.40mm), Inductance: 10 µH, Current Rating (Amps): 16.9 A.
Weitere Produktangebote CTX10-10-52LP-R
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
CTX10-10-52LP-R CTX10-10-52LP-R Hersteller : Eaton - Electronics Division eaton-lcpi-toroid-power-inductors-data-sheet.pdf Description: FIXED IND 10UH 16.9A 5.1 MOHM TH
Tolerance: ±20%
Packaging: Bulk
Package / Case: Radial, Horizontal (Open)
Size / Dimension: 1.339" Dia (34.00mm)
Type: Toroidal
Operating Temperature: -40°C ~ 75°C
DC Resistance (DCR): 5.1mOhm Max
Current - Saturation (Isat): 20.9A
Material - Core: Iron Powder
Inductance Frequency - Test: 100 kHz
Height - Seated (Max): 0.843" (21.40mm)
Inductance: 10 µH
Current Rating (Amps): 16.9 A
Produkt ist nicht verfügbar
CTX10-10-52LP-R CTX10-10-52LP-R Hersteller : Eaton Electronics eaton_lcpi_toroid_power_inductors_data_sheet-1608646.pdf Power Inductors - Leaded 10uH 20.9A 0.0051ohm Horizontal Mount