Produkte > EATON ELECTRONICS > CTX100-1-52-R
CTX100-1-52-R
CTX100-1-52-R Eaton Electronics
eaton_lcpi_toroid_power_inductors_data_sheet-1608646.pdf
Hersteller: Eaton Electronics
Power Inductors - Leaded 100 UH 2.5A .106 OHMS
auf Bestellung 45 Stücke:
Produktbewertung abgeben
Technische Details CTX100-1-52-R Eaton Electronics
Description: FIXED IND 100UH 2.5A 106 MOHM TH, Tolerance: ±20%, Packaging: Bulk, Package / Case: Radial, Vertical (Open), Size / Dimension: 0.610" Dia x 0.488" W (15.50mm x 12.40mm), Mounting Type: Through Hole, Shielding: Unshielded, Type: Toroidal, Operating Temperature: -40°C ~ 75°C, DC Resistance (DCR): 106mOhm Max, Current - Saturation (Isat): 2.4A, Material - Core: Iron Powder, Inductance Frequency - Test: 100 kHz, Part Status: Active, Inductance: 100 µH, Current Rating (Amps): 2.5 A.
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
CTX100-1-52-R CTX100-1-52-R Hersteller : Eaton - Electronics Division eaton-lcpi-toroid-power-inductors-data-sheet.pdf Description: FIXED IND 100UH 2.5A 106 MOHM TH
Tolerance: ±20%
Packaging: Bulk
Package / Case: Radial, Vertical (Open)
Size / Dimension: 0.610" Dia x 0.488" W (15.50mm x 12.40mm)
Mounting Type: Through Hole
Shielding: Unshielded
Type: Toroidal
Operating Temperature: -40°C ~ 75°C
DC Resistance (DCR): 106mOhm Max
Current - Saturation (Isat): 2.4A
Material - Core: Iron Powder
Inductance Frequency - Test: 100 kHz
Part Status: Active
Inductance: 100 µH
Current Rating (Amps): 2.5 A
auf Bestellung 181 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 3
CTX100-1-52-R Hersteller : Cooper Electronic Technologies eaton-lcpi-toroid-power-inductors-data-sheet.pdf Дроссель с радиальными выводами, L = 100 мкГн, Idc, А = 2.5 , Точн,% = 20, Rdc, мОм = 106, Тип монт. = выводной , Тэксп, °С = -40...+75, неэкранированный: Тип сердечника = тороидальный из порошкового железа,... Група товару: Індуктивності Корпус: Radial