Produkte > EATON ELECTRONICS > CTX100-1-52LP-R
CTX100-1-52LP-R
CTX100-1-52LP-R Eaton Electronics
eaton_lcpi_toroid_power_inductors_data_sheet-1608646.pdf
Hersteller: Eaton Electronics
Power Inductors - Leaded 100uH 2.4A 0.106ohms Horizontal Mount
auf Bestellung 184 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details CTX100-1-52LP-R Eaton Electronics
Description: FIXED IND 100UH 2.5A 106 MOHM TH, Tolerance: ±20%, Packaging: Bulk, Package / Case: Radial, Horizontal (Open), Size / Dimension: 0.610" Dia (15.50mm), Mounting Type: Through Hole, Shielding: Unshielded, Type: Toroidal, Operating Temperature: -40°C ~ 75°C, DC Resistance (DCR): 106mOhm Max, Current - Saturation (Isat): 2.4A, Material - Core: Iron Powder, Inductance Frequency - Test: 100 kHz, Height - Seated (Max): 0.488" (12.40mm), Part Status: Active, Inductance: 100 µH, Current Rating (Amps): 2.5 A.
Weitere Produktangebote CTX100-1-52LP-R
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
tariffCode: 85045000
productTraceability: No
rohsCompliant: YES
euEccn: NLR
hazardous: false
rohsPhthalatesCompliant: YES
usEccn: EAR99
SVHC: No SVHC (21-Jan-2025)
auf Bestellung 45 Stücke:
Lieferzeit 14-21 Tag (e)
CTX100-1-52LP-R CTX100-1-52LP-R Hersteller : Eaton - Electronics Division eaton-lcpi-toroid-power-inductors-data-sheet.pdf Description: FIXED IND 100UH 2.5A 106 MOHM TH
Tolerance: ±20%
Packaging: Bulk
Package / Case: Radial, Horizontal (Open)
Size / Dimension: 0.610" Dia (15.50mm)
Type: Toroidal
Operating Temperature: -40°C ~ 75°C
DC Resistance (DCR): 106mOhm Max
Current - Saturation (Isat): 2.4A
Material - Core: Iron Powder
Inductance Frequency - Test: 100 kHz
Height - Seated (Max): 0.488" (12.40mm)
Part Status: Active
Inductance: 100 µH
Current Rating (Amps): 2.5 A