Produkte > EATON ELECTRONICS > CTX100-1-52M-R
CTX100-1-52M-R
CTX100-1-52M-R Eaton Electronics
eaton_lcpi_toroid_power_inductors_data_sheet-1608646.pdf
Hersteller: Eaton Electronics
Power Inductors - Leaded 100uH 2.4A 0.106ohms Header Mount
auf Bestellung 111 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details CTX100-1-52M-R Eaton Electronics
Description: FIXED IND 100UH 2.5A 106 MOHM TH, Tolerance: ±20%, Packaging: Bulk, Package / Case: Radial, Vertical, 4 Leads (Open), Size / Dimension: 0.772" L x 0.634" W (19.60mm x 16.10mm), Mounting Type: Through Hole, Shielding: Unshielded, Type: Toroidal, Operating Temperature: -40°C ~ 75°C, DC Resistance (DCR): 106mOhm Max, Current - Saturation (Isat): 2.4A, Material - Core: Iron Powder, Inductance Frequency - Test: 100 kHz, Height - Seated (Max): 0.776" (19.70mm), Part Status: Active, Inductance: 100 µH, Current Rating (Amps): 2.5 A.
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
CTX100-1-52M-R CTX100-1-52M-R Hersteller : Eaton - Electronics Division eaton-lcpi-toroid-power-inductors-data-sheet.pdf Description: FIXED IND 100UH 2.5A 106 MOHM TH
Tolerance: ±20%
Packaging: Bulk
Package / Case: Radial, Vertical, 4 Leads (Open)
Size / Dimension: 0.772" L x 0.634" W (19.60mm x 16.10mm)
Mounting Type: Through Hole
Shielding: Unshielded
Type: Toroidal
Operating Temperature: -40°C ~ 75°C
DC Resistance (DCR): 106mOhm Max
Current - Saturation (Isat): 2.4A
Material - Core: Iron Powder
Inductance Frequency - Test: 100 kHz
Height - Seated (Max): 0.776" (19.70mm)
Part Status: Active
Inductance: 100 µH
Current Rating (Amps): 2.5 A