CTX100-1-R
CTX100-1-R Eaton - Electronics Division
eaton-econo-octa-pac-plus-toroid-power-inductors-transformers-data-sheet.pdf
Hersteller: Eaton - Electronics Division
Description: INDUCT ARRAY 2 COIL 99.23UH SMD
Tolerance: ±20%
Packaging: Tape & Reel (TR)
Package / Case: Nonstandard
Size / Dimension: 0.450" L x 0.450" W (11.43mm x 11.43mm)
Mounting Type: Surface Mount
Shielding: Unshielded
Operating Temperature: -40°C ~ 85°C
Height: 0.165" (4.19mm)
Number of Coils: 2
Inductance - Connected In Series: 396.9 µH
Inductance - Connected In Parallel: 99.23 µH
Current Rating - Parallel: 440 mA
Current Rating - Series: 220 mA
DC Resistance (DCR) - Parallel: 784mOhm Max
DC Resistance (DCR) - Series: 3.137Ohm Max
Part Status: Active
auf Bestellung 1100 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 1100
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details CTX100-1-R Eaton - Electronics Division
Description: INDUCT ARRAY 2 COIL 99.23UH SMD, Tolerance: ±20%, Packaging: Tape & Reel (TR), Package / Case: Nonstandard, Size / Dimension: 0.450" L x 0.450" W (11.43mm x 11.43mm), Mounting Type: Surface Mount, Shielding: Unshielded, Operating Temperature: -40°C ~ 85°C, Height: 0.165" (4.19mm), Number of Coils: 2, Inductance - Connected In Series: 396.9 µH, Inductance - Connected In Parallel: 99.23 µH, Current Rating - Parallel: 440 mA, Current Rating - Series: 220 mA, DC Resistance (DCR) - Parallel: 784mOhm Max, DC Resistance (DCR) - Series: 3.137Ohm Max, Part Status: Active.
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
CTX100-1-R CTX100-1-R Hersteller : Eaton - Electronics Division eaton-econo-octa-pac-plus-toroid-power-inductors-transformers-data-sheet.pdf Description: INDUCT ARRAY 2 COIL 99.23UH SMD
Packaging: Cut Tape (CT)
Tolerance: ±20%
Package / Case: Nonstandard
Mounting Type: Surface Mount
Shielding: Unshielded
Height: 0.165" (4.19mm)
Number of Coils: 2
Part Status: Active
auf Bestellung 3579 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 3
CTX100-1-R CTX100-1-R Hersteller : Bussmann / Eaton eaton_econo_octa_pac_plus_toroid_power_inductors_t-1608358.pdf Coupled Inductors 100uH 0.44A 0.784ohms
auf Bestellung 612 Stücke:
CTX100-1-R CTX100-1-R Hersteller : Coiltronics / Eaton eaton-econo-octa-pac-plus-toroid-power-inductors-t-1608358.pdf Coupled Inductors 100uH 0.44A 0.784ohms
auf Bestellung 662 Stücke:
CTX100-1-R CTX100-1-R Hersteller : Eaton Electronics eaton-econo-octa-pac-plus-toroid-power-inductors-transformers-data-sheet.pdf Coupled Inductors 100uH 0.44A 0.784ohms