Produkte > BUSSMANN / EATON > CTX100-10-52LPR
CTX100-10-52LPR
CTX100-10-52LPR Bussmann / Eaton
eaton_lcpi_toroid_power_inductors_data_sheet-1608646.pdf
Hersteller: Bussmann / Eaton
Power Inductors - Leaded 100uH 13A
auf Bestellung 13 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details CTX100-10-52LPR Bussmann / Eaton
Description: FIXED IND 100UH 17.6A 10.9 MOHM, Tolerance: ±20%, Packaging: Bulk, Package / Case: Radial, Horizontal (Open), Size / Dimension: 2.244" Dia (57.00mm), Mounting Type: Through Hole, Shielding: Unshielded, Type: Toroidal, Operating Temperature: -40°C ~ 75°C, DC Resistance (DCR): 10.9mOhm Max, Current - Saturation (Isat): 13A, Material - Core: Iron Powder, Inductance Frequency - Test: 100 kHz, Height - Seated (Max): 1.083" (27.50mm), Part Status: Active, Inductance: 100 µH, Current Rating (Amps): 17.6 A.
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
CTX100-10-52LPR CTX100-10-52LPR Hersteller : Coiltronics / Eaton eaton-lcpi-toroid-power-inductors-data-sheet-1608646.pdf Power Inductors - Leaded 100uH 13A
auf Bestellung 23 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
CTX100-10-52LPR CTX100-10-52LPR Hersteller : Eaton Electronics eaton_lcpi_toroid_power_inductors_data_sheet-1608646.pdf Power Inductors - Leaded 100uH 13A
auf Bestellung 37 Stücke:
CTX100-10-52LPR CTX100-10-52LPR Hersteller : Cooper Bussmann eaton-lcpi-toroid-power-inductors-data-sheet.pdf Inductor Power Toroid 99.38uH/100uH 20% 100KHz Powdered Iron 17.6A 0.0109Ohm DCR RDL Bulk
auf Bestellung 141 Stücke:
Mindestbestellmenge: 3
CTX100-10-52LPR CTX100-10-52LPR Hersteller : Eaton - Electronics Division eaton-lcpi-toroid-power-inductors-data-sheet.pdf Description: FIXED IND 100UH 17.6A 10.9 MOHM
Tolerance: ±20%
Packaging: Bulk
Package / Case: Radial, Horizontal (Open)
Size / Dimension: 2.244" Dia (57.00mm)
Type: Toroidal
Operating Temperature: -40°C ~ 75°C
DC Resistance (DCR): 10.9mOhm Max
Current - Saturation (Isat): 13A
Material - Core: Iron Powder
Inductance Frequency - Test: 100 kHz
Height - Seated (Max): 1.083" (27.50mm)
Part Status: Active
Inductance: 100 µH
Current Rating (Amps): 17.6 A
auf Bestellung 193 Stücke:
CTX100-10-52LPR CTX100-10-52LPR Hersteller : Eaton eaton-lcpi-toroid-power-inductors-data-sheet.pdf Inductor Power Toroid 99.38uH/100uH 20% 100KHz Powdered Iron 17.6A 0.0109Ohm DCR RDL Bulk