Produkte > COILTRONICS / EATON > CTX100-5-52-R
CTX100-5-52-R
CTX100-5-52-R Coiltronics / Eaton
eaton-lcpi-toroid-power-inductors-data-sheet-1608646.pdf
Hersteller: Coiltronics / Eaton
Fixed Inductors 100uH 7.5A 0.027ohms Vertical Mount
auf Bestellung 1 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details CTX100-5-52-R Coiltronics / Eaton
Description: FIXED IND 100UH 8.2A 26.7MOHM TH, Tolerance: ±20%, Packaging: Bulk, Package / Case: Radial, Vertical (Open), Size / Dimension: 1.488" Dia x 0.661" W (37.80mm x 16.80mm), Mounting Type: Through Hole, Shielding: Unshielded, Type: Toroidal, Operating Temperature: -40°C ~ 75°C, DC Resistance (DCR): 26.7mOhm Max, Current - Saturation (Isat): 7.5A, Material - Core: Iron Powder, Inductance Frequency - Test: 100 kHz, Inductance: 100 µH, Current Rating (Amps): 8.2 A.
Weitere Produktangebote CTX100-5-52-R
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
CTX100-5-52-R Hersteller : Eaton - Electronics Division eaton-lcpi-toroid-power-inductors-data-sheet.pdf Description: FIXED IND 100UH 8.2A 26.7MOHM TH
Tolerance: ±20%
Packaging: Bulk
Package / Case: Radial, Vertical (Open)
Size / Dimension: 1.488" Dia x 0.661" W (37.80mm x 16.80mm)
Mounting Type: Through Hole
Shielding: Unshielded
Type: Toroidal
Operating Temperature: -40°C ~ 75°C
DC Resistance (DCR): 26.7mOhm Max
Current - Saturation (Isat): 7.5A
Material - Core: Iron Powder
Inductance Frequency - Test: 100 kHz
Inductance: 100 µH
Current Rating (Amps): 8.2 A
Produkt ist nicht verfügbar
CTX100-5-52-R CTX100-5-52-R Hersteller : Eaton Electronics eaton_lcpi_toroid_power_inductors_data_sheet-1608646.pdf Power Inductors - Leaded 100uH 7.5A 0.027ohms Vertical Mount