Produkte > EATON / PARTNER STOCK > CTX100-5-52M-R
CTX100-5-52M-R EATON / PARTNER STOCK
4551332.pdf
Hersteller: EATON / PARTNER STOCK
Description: EATON / PARTNER STOCK - CTX100-5-52M-R - THROUGH HOLE TOROIDAL INDUCTORS
tariffCode: 85045000
productTraceability: No
rohsCompliant: YES
euEccn: NLR
hazardous: false
rohsPhthalatesCompliant: YES
usEccn: EAR99
SVHC: No SVHC (21-Jan-2025)
auf Bestellung 405 Stücke:
Lieferzeit 14-21 Tag (e)
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details CTX100-5-52M-R EATON / PARTNER STOCK
Description: FIXED IND 100UH 8.2A 26.7MOHM TH, Tolerance: ±20%, Packaging: Bulk, Package / Case: Radial, Vertical, 4 Leads (Open), Size / Dimension: 1.394" L x 0.854" W (35.40mm x 21.70mm), Mounting Type: Through Hole, Shielding: Unshielded, Type: Toroidal, Operating Temperature: -40°C ~ 75°C, DC Resistance (DCR): 26.7mOhm Max, Current - Saturation (Isat): 7.5A, Material - Core: Iron Powder, Inductance Frequency - Test: 100 kHz, Height - Seated (Max): 1.583" (40.20mm), Inductance: 100 µH, Current Rating (Amps): 8.2 A.
Weitere Produktangebote CTX100-5-52M-R
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
CTX100-5-52M-R CTX100-5-52M-R Hersteller : Eaton - Electronics Division eaton-lcpi-toroid-power-inductors-data-sheet.pdf Description: FIXED IND 100UH 8.2A 26.7MOHM TH
Tolerance: ±20%
Packaging: Bulk
Package / Case: Radial, Vertical, 4 Leads (Open)
Size / Dimension: 1.394" L x 0.854" W (35.40mm x 21.70mm)
Type: Toroidal
Operating Temperature: -40°C ~ 75°C
DC Resistance (DCR): 26.7mOhm Max
Current - Saturation (Isat): 7.5A
Material - Core: Iron Powder
Inductance Frequency - Test: 100 kHz
Height - Seated (Max): 1.583" (40.20mm)
Inductance: 100 µH
Current Rating (Amps): 8.2 A
Produkt ist nicht verfügbar
CTX100-5-52M-R CTX100-5-52M-R Hersteller : Coiltronics / Eaton eaton-econo-octa-pac-plus-toroid-power-inductors-t-1608358.pdf Fixed Inductors 100uH 7.5A 0.027ohms Header Mount