CTX15-4A-R
CTX15-4A-R Eaton - Electronics Division
eaton-econo-octa-pac-plus-toroid-power-inductors-transformers-data-sheet.pdf
Hersteller: Eaton - Electronics Division
Description: INDUCT ARRAY 2 COIL 14.7UH SMD
Tolerance: ±25%
Packaging: Cut Tape (CT)
Package / Case: Nonstandard
Size / Dimension: 0.550" L x 0.550" W (13.97mm x 13.97mm)
Mounting Type: Surface Mount
Shielding: Unshielded
Operating Temperature: -40°C ~ 85°C
Height: 0.250" (6.35mm)
Number of Coils: 2
Inductance - Connected In Series: 58.81 µH
Inductance - Connected In Parallel: 14.7 µH
Current Rating - Parallel: 3.87 A
Current Rating - Series: 1.94 A
Current Saturation - Parallel: 3.46 A
Current Saturation - Series: 1.73 A
DC Resistance (DCR) - Parallel: 29mOhm Max
DC Resistance (DCR) - Series: 117mOhm Max
auf Bestellung 627 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 2
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details CTX15-4A-R Eaton - Electronics Division
Description: INDUCT ARRAY 2 COIL 14.7UH SMD, Tolerance: ±25%, Packaging: Tape & Reel (TR), Package / Case: Nonstandard, Size / Dimension: 0.550" L x 0.550" W (13.97mm x 13.97mm), Mounting Type: Surface Mount, Shielding: Unshielded, Operating Temperature: -40°C ~ 85°C, Height: 0.250" (6.35mm), Number of Coils: 2, Inductance - Connected In Series: 58.81 µH, Inductance - Connected In Parallel: 14.7 µH, Current Rating - Parallel: 3.87 A, Current Rating - Series: 1.94 A, Current Saturation - Parallel: 3.46 A, Current Saturation - Series: 1.73 A, DC Resistance (DCR) - Parallel: 29mOhm Max, DC Resistance (DCR) - Series: 117mOhm Max.
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
CTX15-4A-R CTX15-4A-R Hersteller : Eaton Electronics eaton-econo-octa-pac-plus-toroid-power-inductors-transformers-data-sheet.pdf Coupled Inductors 15uH 3.46A 0.029ohms
auf Bestellung 380 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
CTX15-4A-R CTX15-4A-R Hersteller : Bussmann / Eaton eaton_econo_octa_pac_plus_toroid_power_inductors_t-1608358.pdf Coupled Inductors 15uH 3.46A 0.029ohms
auf Bestellung 509 Stücke:
CTX15-4A-R CTX15-4A-R Hersteller : Coiltronics / Eaton eaton-econo-octa-pac-plus-toroid-power-inductors-t-1608358.pdf Coupled Inductors 15uH 3.46A 0.029ohms
auf Bestellung 685 Stücke:
CTX15-4A-R CTX15-4A-R Hersteller : Eaton - Electronics Division eaton-econo-octa-pac-plus-toroid-power-inductors-transformers-data-sheet.pdf Description: INDUCT ARRAY 2 COIL 14.7UH SMD
Tolerance: ±25%
Packaging: Tape & Reel (TR)
Package / Case: Nonstandard
Mounting Type: Surface Mount
Shielding: Unshielded
Height: 0.250" (6.35mm)
Number of Coils: 2