CTX150-5-52LP-R Eaton - Electronics Division
eaton-lcpi-toroid-power-inductors-data-sheet.pdf
Hersteller: Eaton - Electronics Division
Description: FIXED IND 150UH 7.7A 40.1MOHM TH
Packaging: Bulk
Tolerance: ±20%
Package / Case: Radial, Horizontal (Open)
Size / Dimension: 1.827" Dia (46.40mm)
Mounting Type: Through Hole
Shielding: Unshielded
Type: Toroidal
Operating Temperature: -40°C ~ 75°C
DC Resistance (DCR): 40.1mOhm Max
Current - Saturation (Isat): 7.5A
Material - Core: Iron Powder
Inductance Frequency - Test: 100 kHz
Height - Seated (Max): 0.780" (19.80mm)
Part Status: Active
Inductance: 150 µH
Current Rating (Amps): 7.7 A
auf Bestellung 48 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details CTX150-5-52LP-R Eaton - Electronics Division
Description: FIXED IND 150UH 7.7A 40.1MOHM TH, Packaging: Bulk, Tolerance: ±20%, Package / Case: Radial, Horizontal (Open), Size / Dimension: 1.827" Dia (46.40mm), Mounting Type: Through Hole, Shielding: Unshielded, Type: Toroidal, Operating Temperature: -40°C ~ 75°C, DC Resistance (DCR): 40.1mOhm Max, Current - Saturation (Isat): 7.5A, Material - Core: Iron Powder, Inductance Frequency - Test: 100 kHz, Height - Seated (Max): 0.780" (19.80mm), Part Status: Active, Inductance: 150 µH, Current Rating (Amps): 7.7 A.
Weitere Produktangebote CTX150-5-52LP-R
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
CTX150-5-52LP-R CTX150-5-52LP-R Hersteller : Eaton Electronics eaton-lcpi-toroid-power-inductors-data-sheet.pdf Power Inductors - Leaded 150uH 7.5A 0.0401ohm Horizontal Mount