Produkte > EATON ELECTRONICS > CTX150-5-52M-R
CTX150-5-52M-R
CTX150-5-52M-R Eaton Electronics
eaton-lcpi-toroid-power-inductors-data-sheet.pdf
Hersteller: Eaton Electronics
Power Inductors - Leaded 150uH 7.5A 0.0401ohm Header Mount
auf Bestellung 17 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details CTX150-5-52M-R Eaton Electronics
Description: FIXED IND 150UH 7.7A 40.1MOHM TH, Packaging: Bulk, Tolerance: ±20%, Package / Case: Radial, Vertical, 4 Leads (Open), Size / Dimension: 1.394" L x 0.854" W (35.40mm x 21.70mm), Mounting Type: Through Hole, Shielding: Unshielded, Type: Toroidal, Operating Temperature: -40°C ~ 75°C, DC Resistance (DCR): 40.1mOhm Max, Current - Saturation (Isat): 7.5A, Material - Core: Iron Powder, Inductance Frequency - Test: 100 kHz, Height - Seated (Max): 1.850" (47.00mm), Inductance: 150 µH, Current Rating (Amps): 7.7 A.
Weitere Produktangebote CTX150-5-52M-R
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
tariffCode: 85045000
productTraceability: No
rohsCompliant: YES
euEccn: NLR
hazardous: false
rohsPhthalatesCompliant: YES
usEccn: EAR99
SVHC: No SVHC (21-Jan-2025)
auf Bestellung 940 Stücke:
Lieferzeit 14-21 Tag (e)
CTX150-5-52M-R CTX150-5-52M-R Hersteller : Eaton - Electronics Division eaton-lcpi-toroid-power-inductors-data-sheet.pdf Description: FIXED IND 150UH 7.7A 40.1MOHM TH
Packaging: Bulk
Tolerance: ±20%
Package / Case: Radial, Vertical, 4 Leads (Open)
Size / Dimension: 1.394" L x 0.854" W (35.40mm x 21.70mm)
Type: Toroidal
Operating Temperature: -40°C ~ 75°C
DC Resistance (DCR): 40.1mOhm Max
Current - Saturation (Isat): 7.5A
Material - Core: Iron Powder
Inductance Frequency - Test: 100 kHz
Height - Seated (Max): 1.850" (47.00mm)
Inductance: 150 µH
Current Rating (Amps): 7.7 A