Produkte > COILTRONICS / EATON > CTX20-16-52-R
CTX20-16-52-R
CTX20-16-52-R Coiltronics / Eaton
eaton-lcpi-toroid-power-inductors-data-sheet-1608646.pdf
Hersteller: Coiltronics / Eaton
Power Inductors - Leaded 20uH 29.5A 0.0034ohm Vertical Mount
auf Bestellung 1 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Produktbewertung abgeben
Technische Details CTX20-16-52-R Coiltronics / Eaton
Description: FIXED IND 20UH 31.5A 3.4 MOHM TH, Tolerance: ±20%, Packaging: Bulk, Package / Case: Radial, Vertical (Open), Size / Dimension: 2.323" Dia x 1.102" W (59.00mm x 28.00mm), Mounting Type: Through Hole, Shielding: Unshielded, Type: Toroidal, Operating Temperature: -40°C ~ 75°C, DC Resistance (DCR): 3.4mOhm Max, Current - Saturation (Isat): 29.5A, Material - Core: Iron Powder, Inductance Frequency - Test: 100 kHz, Inductance: 20 µH, Current Rating (Amps): 31.5 A.
Weitere Produktangebote CTX20-16-52-R
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
tariffCode: 85045000
productTraceability: No
rohsCompliant: YES
euEccn: NLR
hazardous: false
rohsPhthalatesCompliant: TBA
usEccn: EAR99
SVHC: To Be Advised
auf Bestellung 672 Stücke:
Lieferzeit 14-21 Tag (e)
CTX20-16-52-R CTX20-16-52-R Hersteller : Eaton - Electronics Division eaton-lcpi-toroid-power-inductors-data-sheet.pdf Description: FIXED IND 20UH 31.5A 3.4 MOHM TH
Tolerance: ±20%
Packaging: Bulk
Package / Case: Radial, Vertical (Open)
Size / Dimension: 2.323" Dia x 1.102" W (59.00mm x 28.00mm)
Mounting Type: Through Hole
Shielding: Unshielded
Type: Toroidal
Operating Temperature: -40°C ~ 75°C
DC Resistance (DCR): 3.4mOhm Max
Current - Saturation (Isat): 29.5A
Material - Core: Iron Powder
Inductance Frequency - Test: 100 kHz
Inductance: 20 µH
Current Rating (Amps): 31.5 A