CTX20-4P-R
CTX20-4P-R Eaton - Electronics Division
eaton-econo-octa-pac-plus-toroid-power-inductors-transformers-data-sheet.pdf
Hersteller: Eaton - Electronics Division
Description: INDUCT ARRAY 2 COIL 20.62UH SMD
Tolerance: ±20%
Packaging: Cut Tape (CT)
Package / Case: Nonstandard
Size / Dimension: 0.550" L x 0.550" W (13.97mm x 13.97mm)
Mounting Type: Surface Mount
Shielding: Unshielded
Operating Temperature: -40°C ~ 85°C
Height: 0.250" (6.35mm)
Number of Coils: 2
Inductance - Connected In Series: 82.47 µH
Inductance - Connected In Parallel: 20.62 µH
Current Rating - Parallel: 1.9 A
Current Rating - Series: 950 mA
DC Resistance (DCR) - Parallel: 84mOhm Max
DC Resistance (DCR) - Series: 337mOhm Max
Part Status: Active
auf Bestellung 55 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 3
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details CTX20-4P-R Eaton - Electronics Division
Description: INDUCT ARRAY 2 COIL 20.62UH SMD, Tolerance: ±20%, Packaging: Tape & Reel (TR), Package / Case: Nonstandard, Size / Dimension: 0.550" L x 0.550" W (13.97mm x 13.97mm), Mounting Type: Surface Mount, Shielding: Unshielded, Operating Temperature: -40°C ~ 85°C, Height: 0.250" (6.35mm), Number of Coils: 2, Inductance - Connected In Series: 82.47 µH, Inductance - Connected In Parallel: 20.62 µH, Current Rating - Parallel: 1.9 A, Current Rating - Series: 950 mA, DC Resistance (DCR) - Parallel: 84mOhm Max, DC Resistance (DCR) - Series: 337mOhm Max, Part Status: Active.
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
CTX20-4P-R CTX20-4P-R Hersteller : Eaton Electronics eaton_econo_octa_pac_plus_toroid_power_inductors_t-1608358.pdf Coupled Inductors 20uH 1.9A 0.084ohms
auf Bestellung 672 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
CTX20-4P-R CTX20-4P-R Hersteller : Coiltronics / Eaton eaton-econo-octa-pac-plus-toroid-power-inductors-t-1608358.pdf Coupled Inductors 20uH 1.9A 0.084ohms
auf Bestellung 901 Stücke:
CTX20-4P-R CTX20-4P-R Hersteller : Eaton - Electronics Division eaton-econo-octa-pac-plus-toroid-power-inductors-transformers-data-sheet.pdf Description: INDUCT ARRAY 2 COIL 20.62UH SMD
Tolerance: ±20%
Packaging: Tape & Reel (TR)
Package / Case: Nonstandard
Mounting Type: Surface Mount
Shielding: Unshielded
Height: 0.250" (6.35mm)
Number of Coils: 2