Produkte > EATON ELECTRONICS > CTX20-5-52-R
CTX20-5-52-R
CTX20-5-52-R Eaton Electronics
eaton-lcpi-toroid-power-inductors-data-sheet.pdf
Hersteller: Eaton Electronics
Power Inductors - Leaded 20uH 9.3A 0.026ohms Vertical Mount
auf Bestellung 672 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details CTX20-5-52-R Eaton Electronics
Description: FIXED IND 20UH 7.8A 26 MOHM TH, Tolerance: ±20%, Packaging: Bulk, Package / Case: Radial, Vertical (Open), Size / Dimension: 0.965" Dia x 0.654" W (24.50mm x 16.60mm), Mounting Type: Through Hole, Shielding: Unshielded, Type: Toroidal, Operating Temperature: -40°C ~ 75°C, DC Resistance (DCR): 26mOhm Max, Current - Saturation (Isat): 9.3A, Material - Core: Iron Powder, Inductance Frequency - Test: 100 kHz, Inductance: 20 µH, Current Rating (Amps): 7.8 A.
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
CTX20-5-52-R CTX20-5-52-R Hersteller : Coiltronics / Eaton eaton-lcpi-toroid-power-inductors-data-sheet-1608646.pdf Power Inductors - Leaded 20uH 9.3A 0.026ohms Vertical Mount
auf Bestellung 739 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
CTX20-5-52-R CTX20-5-52-R Hersteller : Bussmann / Eaton eaton_lcpi_toroid_power_inductors_data_sheet-1608646.pdf Power Inductors - Leaded 20uH 9.3A 0.026ohms Vertical Mount
auf Bestellung 704 Stücke:
CTX20-5-52-R CTX20-5-52-R Hersteller : Eaton - Electronics Division eaton-lcpi-toroid-power-inductors-data-sheet.pdf Description: FIXED IND 20UH 7.8A 26 MOHM TH
Tolerance: ±20%
Packaging: Bulk
Package / Case: Radial, Vertical (Open)
Size / Dimension: 0.965" Dia x 0.654" W (24.50mm x 16.60mm)
Mounting Type: Through Hole
Shielding: Unshielded
Type: Toroidal
Operating Temperature: -40°C ~ 75°C
DC Resistance (DCR): 26mOhm Max
Current - Saturation (Isat): 9.3A
Material - Core: Iron Powder
Inductance Frequency - Test: 100 kHz
Inductance: 20 µH
Current Rating (Amps): 7.8 A