CTX200-3-R
CTX200-3-R Eaton - Electronics Division
eaton-econo-octa-pac-plus-toroid-power-inductors-transformers-data-sheet.pdf
Hersteller: Eaton - Electronics Division
Description: INDUCT ARRAY 2 COIL 198.74UH SMD
Tolerance: ±20%
Packaging: Tape & Reel (TR)
Package / Case: Nonstandard
Size / Dimension: 0.550" L x 0.550" W (13.97mm x 13.97mm)
Mounting Type: Surface Mount
Shielding: Unshielded
Operating Temperature: -40°C ~ 85°C
Height: 0.190" (4.83mm)
Number of Coils: 2
Inductance - Connected In Series: 794.98 µH
Inductance - Connected In Parallel: 198.74 µH
Current Rating - Parallel: 390 mA
Current Rating - Series: 200 mA
DC Resistance (DCR) - Parallel: 619mOhm Max
DC Resistance (DCR) - Series: 2.475Ohm Max
auf Bestellung 800 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 800
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details CTX200-3-R Eaton - Electronics Division
Description: INDUCT ARRAY 2 COIL 198.74UH SMD, Tolerance: ±20%, Packaging: Tape & Reel (TR), Package / Case: Nonstandard, Size / Dimension: 0.550" L x 0.550" W (13.97mm x 13.97mm), Mounting Type: Surface Mount, Shielding: Unshielded, Operating Temperature: -40°C ~ 85°C, Height: 0.190" (4.83mm), Number of Coils: 2, Inductance - Connected In Series: 794.98 µH, Inductance - Connected In Parallel: 198.74 µH, Current Rating - Parallel: 390 mA, Current Rating - Series: 200 mA, DC Resistance (DCR) - Parallel: 619mOhm Max, DC Resistance (DCR) - Series: 2.475Ohm Max.
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
CTX200-3-R CTX200-3-R Hersteller : Eaton - Electronics Division eaton-econo-octa-pac-plus-toroid-power-inductors-transformers-data-sheet.pdf Description: INDUCT ARRAY 2 COIL 198.74UH SMD
Tolerance: ±20%
Packaging: Cut Tape (CT)
Package / Case: Nonstandard
Mounting Type: Surface Mount
Shielding: Unshielded
Height: 0.190" (4.83mm)
Number of Coils: 2
auf Bestellung 800 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 2
CTX200-3-R CTX200-3-R Hersteller : Coiltronics / Eaton eaton-econo-octa-pac-plus-toroid-power-inductors-t-1608358.pdf Coupled Inductors 198uH 0.39A 0.619ohms