CTX200-4-R
CTX200-4-R Eaton - Electronics Division
eaton-econo-octa-pac-plus-toroid-power-inductors-transformers-data-sheet.pdf
Hersteller: Eaton - Electronics Division
Description: INDUCT ARRAY 2 COIL 200.7UH SMD
Packaging: Cut Tape (CT)
Tolerance: ±20%
Package / Case: Nonstandard
Size / Dimension: 0.550" L x 0.550" W (13.97mm x 13.97mm)
Mounting Type: Surface Mount
Shielding: Unshielded
Operating Temperature: -40°C ~ 85°C
Height: 0.250" (6.35mm)
Number of Coils: 2
Inductance - Connected In Series: 802.82 µH
Inductance - Connected In Parallel: 200.7 µH
Current Rating - Parallel: 640 mA
Current Rating - Series: 320 mA
DC Resistance (DCR) - Parallel: 545mOhm Max
DC Resistance (DCR) - Series: 2.18Ohm Max
auf Bestellung 311 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 2
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details CTX200-4-R Eaton - Electronics Division
Description: INDUCT ARRAY 2 COIL 200.7UH SMD, Packaging: Tape & Reel (TR), Tolerance: ±20%, Package / Case: Nonstandard, Size / Dimension: 0.550" L x 0.550" W (13.97mm x 13.97mm), Mounting Type: Surface Mount, Shielding: Unshielded, Operating Temperature: -40°C ~ 85°C, Height: 0.250" (6.35mm), Number of Coils: 2, Inductance - Connected In Series: 802.82 µH, Inductance - Connected In Parallel: 200.7 µH, Current Rating - Parallel: 640 mA, Current Rating - Series: 320 mA, DC Resistance (DCR) - Parallel: 545mOhm Max, DC Resistance (DCR) - Series: 2.18Ohm Max.
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
CTX200-4-R CTX200-4-R Hersteller : Coiltronics / Eaton eaton-econo-octa-pac-plus-toroid-power-inductors-t-1608358.pdf Coupled Inductors 200uH 0.64A 0.545ohms
auf Bestellung 1215 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
CTX200-4-R CTX200-4-R Hersteller : Eaton - Electronics Division eaton-econo-octa-pac-plus-toroid-power-inductors-transformers-data-sheet.pdf Description: INDUCT ARRAY 2 COIL 200.7UH SMD
Packaging: Tape & Reel (TR)
Tolerance: ±20%
Package / Case: Nonstandard
Mounting Type: Surface Mount
Shielding: Unshielded
Height: 0.250" (6.35mm)
Number of Coils: 2