CTX25-4A-R
CTX25-4A-R Eaton - Electronics Division
eaton-econo-octa-pac-plus-toroid-power-inductors-transformers-data-sheet.pdf
Hersteller: Eaton - Electronics Division
Description: INDUCT ARRAY 2 COIL 25.14UH SMD
Packaging: Cut Tape (CT)
Tolerance: ±25%
Package / Case: Nonstandard
Size / Dimension: 0.550" L x 0.550" W (13.97mm x 13.97mm)
Mounting Type: Surface Mount
Shielding: Unshielded
Operating Temperature: -40°C ~ 85°C
Height: 0.250" (6.35mm)
Number of Coils: 2
Inductance - Connected In Series: 100.51 µH
Inductance - Connected In Parallel: 25.14 µH
Current Rating - Parallel: 3.02 A
Current Rating - Series: 1.51 A
Current Saturation - Parallel: 2.65 A
Current Saturation - Series: 1.32 A
DC Resistance (DCR) - Parallel: 48mOhm Max
DC Resistance (DCR) - Series: 193mOhm Max
Part Status: Active
auf Bestellung 144 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 2
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details CTX25-4A-R Eaton - Electronics Division
Description: INDUCT ARRAY 2 COIL 25.14UH SMD, Tolerance: ±25%, Packaging: Tape & Reel (TR), Package / Case: Nonstandard, Size / Dimension: 0.550" L x 0.550" W (13.97mm x 13.97mm), Mounting Type: Surface Mount, Shielding: Unshielded, Operating Temperature: -40°C ~ 85°C, Height: 0.250" (6.35mm), Number of Coils: 2, Inductance - Connected In Series: 100.51 µH, Inductance - Connected In Parallel: 25.14 µH, Current Rating - Parallel: 3.02 A, Current Rating - Series: 1.51 A, Current Saturation - Parallel: 2.65 A, Current Saturation - Series: 1.32 A, DC Resistance (DCR) - Parallel: 48mOhm Max, DC Resistance (DCR) - Series: 193mOhm Max, Part Status: Active.
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
CTX25-4A-R CTX25-4A-R Hersteller : Coiltronics / Eaton eaton-econo-octa-pac-plus-toroid-power-inductors-t-1608358.pdf Coupled Inductors 25uH 2.65A 0.048ohms
auf Bestellung 1018 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
CTX25-4A-R CTX25-4A-R Hersteller : Bussmann / Eaton eaton_econo_octa_pac_plus_toroid_power_inductors_t-1608358.pdf Coupled Inductors 25uH 2.65A 0.048ohms
auf Bestellung 1106 Stücke:
CTX25-4A-R CTX25-4A-R Hersteller : Eaton - Electronics Division eaton-econo-octa-pac-plus-toroid-power-inductors-transformers-data-sheet.pdf Description: INDUCT ARRAY 2 COIL 25.14UH SMD
Tolerance: ±25%
Packaging: Tape & Reel (TR)
Package / Case: Nonstandard
Mounting Type: Surface Mount
Shielding: Unshielded
Height: 0.250" (6.35mm)
Number of Coils: 2